Opublikowano: 25 październik 2014, 14:55
    wilga garwolinorzeł wierzbica

Piłkarze Wilgi Garwolin pokonali w Wierzbicy miejscowego Orła 2:1 i zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu, trzecie biorąc pod uwagę pucharową wygraną z warszawską Olimpią. Po słabej środkowej części rundy, zespół Marka Krawczyka wychodzi na prostą. ? Walczymy w ostatnich meczach o komplet punktów ? zapowiada szkoleniowiec.

Dzisiejsze spotkanie pod Radomiem rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi GKS. Goście po czterech minutach powinni prowadzić 2:0. Najpierw z ostrego kąta bramkarza Orła nie zdołał pokonać Michał Kępka, później z pięciu metrów do pustej bramki nie trafił Piotr Talar.

Gospodarze skupiali się głównie na obronie, próbując atakować jedynie w kontrach. Jedna z nich zakończyła się krzyżowym podaniem, które zaskoczyło blok obronny Wilgi. W 23. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Wyrównanie przed przerwą mogli GKS dać Sebastian Papiernik i Kępka. Obaj zmarnowali 100-procentowe okazje. Z kolei Orłowi na drodze do podwyższenia prowadzenia stanął Piotr Nurzyński.

Po przerwie Wilga zagrała skuteczniej. Nie minął kwadrans drugiej połowy, a goście objęli prowadzenie. W 55. minucie dośrodkowanie z prawej stronie przedłużył Arkadiusz Zalewski, a piłka trafiła pod nogi Kępki, który nie miał problemów z posłaniem futbolówki do siatki. Cztery minuty później strzelec pierwszego gola zaliczył asystę przy trafieniu Łukasza Puciłowskiego.

Do końca spotkania drużyna z Garwolinie nie stworzyła tak dogodnych okazji. W samej końcówce źle w podbramkowej sytuacji zachował się Kępka. Wilga po pokonaniu tydzień temu Mazowsza Grójec (4:1) zaliczyła trzecie zwycięstwo z rzędu, bo środę GKS pokonał w Pucharze Polski Olimpię Warszawa. (3:0)

- Zagraliśmy dzisiaj skuteczniej, ale gdybyśmy wykorzystali chociaż połowę wszystkich 100-procentowych okazji, wynik byłby 5:1/4:1. Złapaliśmy wiatr w żagle. Cieszy to, że potrafimy naszą przewagę udokumentować bramami, a co najważniejsze punktami ? ocenił szkoleniowiec GKS.

W następnej kolejce Wilga zmierzy się z przedostatnią w tabeli Zwolenianką Zwoleń (8-9 listopada). Tydzień później na zakończenie rundy jesiennej ?11? z Garwolina pojedzie na stadion warszawskiego Hutnika. Półfinał PP GKS rozegra 22 listopada.

Orzeł Wierzbica ? Wilga Garwolin 1:2 (1:0)
    Bramki dla Wilgi: 55` Michał Kępka, 59` Łukasz Puciłowski