Opublikowano: 14 październik 2014, 07:59
    wilga II garwolinpuznówkaamurpromniksnajperwisła

Tempa w warszawskiej A-Klasie nie zwalnia Wilga II Garwolin. Podopieczni Jacka Tracza wygrali ósmy mecz  sezonu, pokonując tym razem na wyjeździe Advit Wiązowna 4:0 (1:0). Tylko punkt straty do GKS ma Promnik. Remisem zakończyły się derby powiatu między Snajperem a Amurem. Porażki zanotowały jedenastki z Maciejowic i Puznówki.

Sobotnie spotkanie w Wiązownej toczyło się pod dyktando gości. Wilga w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka dogodnych okazji. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Konrad Woźniak i Marcin Makulec. Udało sie tylko raz. W 25. minucie piłkę z lewej strony między obrońców Advitu zagrał Tomasz Kęsik. Podanie przejął Paweł Pyra, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wilga miała za to większą skuteczność. Po godzinie gry było 2:0. Goalkeeper gospodarzy wybił piłkę po dośrodkowaniu na tyle źle, że do futbolówki dopadł wprowadzony kilka minut wcześniej Dominik Alot. Pięć minut później z drugiego gola cieszył się Pyra. Napastnik tym razem wykorzystał podanie z środka pola. Piłkarz występ okrasił także asystą przy ostatnim trafieniu. W 73. minucie Pyra zbiegł do prawej strony, skąd idealnie obsłużył Alota. Okazję do podwyższenia rezultatu mieli w końcówce ponownie Woźniak, Patryk Janisiewicz i Arkadiusz Zalewski.

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Przyzwoicie zaprezentowaliśmy się zarówno z tyłu jak i w ofensywie. Kolejne gole były w tym meczu kwestią czasu ? skomentował szkoleniowiec rezerw IV-ligowca.

Po 9. kolejkach Wilga II ma na koncie osiem zwycięstw i remis. Do końca rundy jesiennej podopiecznym Jacka Tracza zostały cztery spotkania. Najbliższe w sobotę w Rembertowie z AON.

W innych spotkaniach tej serii spotkań Snajper Sośninka zremisował 1:1 z Amurem Wilga. Zwycięstwem 3:0 zakończyła się rywalizacja Promnika Łaskarzew z beniaminkiem z Krzaków Czaplinkowskich. Wisła Maciejowice uległa na własnym boisku Startowi II Otwock 3:4, a KS Puznówka 1996 przegrał na wyjeździe z Victorią Zerzeń 0:3.

Advit Wiązowna - Wilga II Garwolin 0:4 (0:1)
    Bramki: Paweł Pyra 25`, 65`, Dominik Alot 58`, 73`