Opublikowano: 02 wrzesień 2014, 08:21
    wilga II garwolinpromniksnajperwisłapuznówkaamur

Promnik Łaskarzew i Wilga II Garwolin, po dwóch kolejkach, są w gronie niepokonanych drużyn warszawskiej A-Klasy. Rezerwy IV-ligowca pokonały w weekend zaplecze Startu Otwock 4:3. W derbach Ziemi Łaskarzewskiej ŁKS rozgromił Snajpera. Drugie remisy zanotowały ?11? z Puznówki i Maciejowic. Z pierwszego zwycięstwa cieszył się Amur Wilga.

Spotkanie rezerw klubów z IV i III ligi odbyło się na boisku przy ul. II Armii WP. Od początku przewagę uzyskali gospodarze. W 15. minucie Patryk Janisiewicz wykorzystał podanie Marka Jasińskiego. Obaj piłkarze przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy mogli pokusić się o kolejne trafienia. Znakomitych okazji nie wykorzystał także Dominik Alot. Zemściło się tuż przed gwizdkiem na przerwę. Wilga wychodziła do kontry 3/2, niefrasobliwe podanie otworzyło obrońcy Startu drogę do dokładnego zagrania na prawą stronę, gdzie niepilnowany rywal pokonał Roberta Baczewskiego.

10 minut po przerwie Wilga II odzyskała prowadzenie za sprawą trafienia wprowadzonego z ławki Marcina Makulca. 60 sekund później był ponownie remis, goście wykorzystali błąd ustawienia gospodarzy. Po kolejnych 10 minutach było 3:2. Do prostopadłej piłki z głębi pola w tempo wybiegł Damian Dębowski. Piłkarz Wilgi II został sfaulowany w polu karnym przez wychodzącego bramkarza. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Godlewski.

W 83. minucie GKS zyskał dwubramkową przewagę. 60-metrowym rajdem popisał się Patryk Mianowski. Podanie obrońcy miejscowych na gola z 17. metra zamienił rezerwowy Tomasz Biernacki, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Wilgi II. Start II odpowiedział w ostatnich sekundach spotkania przy współudziale sędziego, który nie odgwizdał ewidentnego spalonego.

- Gramy na wąskim boisku i takie hokejowe wyniki mogą się powtarzać ? skomentował trener Wilgi II Jacek Tracz. W następnej kolejce GKS jedzie do Józefovii na mecz z rezerwami drużyny występującej w okręgówce.

Wilga II Garwolin ? Start II Otwock 4:3 (1:1)
    Bramki dla Wilgi: Patryk Janisiewicz 15`, Marcin Makulec 55`, Jakub Godlewski (karny) 65`, Tomasz Biernacki 83`
    Wilga II: Baczewski, Majsterek, Godlewski, Mianowski, Kęsik, Woźniak (Głowala), Wielgosz, Dębowski, Janisiewicz (Braun), Jasiński (Biernacki), Alot (Makulec).

GKS jest w gronie czterech drużyn, które z kompletem zwycięstw przewodzą lidze. Na czele Promnik Łaskarzew, który w drugim meczu strzelił rywalom pięć goli. Tym razem ŁKS ograł rywala zza miedzy ? Snajpera Sośninka ? 5:1. Drugie remisy zanotowały zespoły Wisły Maciejowice (4:4 z Victorią Zerzeń na wyjeździe) i KS Puznówka 1996 (2:2 z KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie). 2:1 zakończyło się spotkanie Amura Wilgi i Amigos Warszawa.