Elzbieta Sionek baner

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 26 sierpień 2014, 12:41
    wilga II garwolinsnajperpromnikamurpuznówkawisła

U boku nowego trenera piłkarze Wilgi II Garwolin pokonali na wyjeździe Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2:0 na inaugurację warszawskiej A-Klasy. Pierwszym liderem został Promnik Łaskarzew. Remisami zakończyły się mecze Wisły Maciejowice, Snajpera Sośninka i KS Puznówka 1996. Porażki doznał beniaminek z Wilgi.

Sobotni mecz w Krzakach Czaplinkowskich był pierwszym po 10 latach, kiedy na ławce trenerskiej Wilgi zasiadł Jacek Tracz. Doświadczony szkoleniowiec tremy nie miał, podobnie jak jego podopieczni. Spotkanie w pierwszej połowie toczyło się pod dyktando gości. Wilga stwarzała bardzo klarowne sytuacje, po których powinna prowadzić nawet 3:0. Skończyło się na jednym trafieniu. Samobójczym. Marcin Makulec wrzucił z lewej strony piłkę po pole karne, gdzie obrońca beniaminka ubiegł Dominika Alota i wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Gospodarze mogli wyrównać tuż przed gwizdkiem na przerwę. Zdaniem sędziego bramkarz Wilgi faulował w ?16? rywala. Patryk Tkaczewski odkupił swoje winy, popisując się skuteczną interwencją po uderzeniu z 11 metrów. Piłka po bramkarskiej rękawicy wyszła na rzut rożny.

- W drugiej połowie nasza dominacja była mniejsza. Mecz się wyrównał. Stwarzaliśmy jednak okazję do podwyższenia wyniku. Mieliśmy poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego, później słupek ? relacjonuje trener Wilgi II Jacek Tracz. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Alot. Piłkarz w kolejnej akcji wyszedł z Markiem Głowalą w sytuacji 2/1, ale i to nie przyniosło gola. Wynik spotkania ustalił w końcówce Marcin ?Magi? Makulec, trafiając pod poprzeczkę po zagraniu Patryka Janisiewicza.

- Na pewno jestem zadowolony z wyniku. Nie do końca z gry, bo nie graliśmy dobrze we wszystkich elementach. Cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu, bo forma defensywy w sparingach była różna ? ocenia Jacek Tracz.

W niedzielę o godz. 16 Wilga II Garwolin zagra ze Startem II Otwock. Ze względu na remont boisk przy Sportowej, mecze rezerw będą rozgrywane na boisku przy ZSP nr 2 (ul. II Armii Wojska Polskiego).

Nadstal Krzaki Czaplinkowskie ? Wilga II Garwolin 0:2 (0:1)
    Bramki: samobójcza, Marcin Makulec
    Wilga:
    Tkaczewski, Majsterek (Mianowski), Godlewski, Trzciński, Brych, Woźniak (Głowala), Wielgosz (Biernacki), Dębowski, Janisiewicz, Alot (M. Wągrodzki), Makulec.

Wilga II jest w gronie czterech drużyn, które na inaugurację sięgnęły po komplet punktów. Liderem jest Promnik Łaskarzew. ŁKS pokonał na własnym boisku Wisłę Dziecinów 5:2. Snajper Sośninka, mimo prowadzenia 3:0 i 4:1, tylko zremisował w Maciejowicach z Wisłą 4:4. Dokooptowany do składu A-Klasy zespół KS Puznówka (miejsce spadkowe na koniec sezonu 2013/2014) zremisował na wyjeździe z zespołem Amigos Warszawa 0:0. Powrót do A-Klasy nie udał się Amurowi. Wilżanie ulegli na własnym boisku spadkowiczowi z okręgówki AON Rembertów 1:2.