Opublikowano: 14 lipiec 2013, 20:52
    wilga garwolinnaprzód skórzec
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Od zwycięstwa 3:1 (0:0) z mistrzem siedleckiej okręgówki Naprzodem Skórzec przygotowania do sezonu rozpoczęła Wilga Garwolin. Trener Marek Krawczyk skorzystał z usług aż 22 piłkarzy, wśród nich był Michał Kępka, który na 95 proc. spędzi kolejne pół roku w GKS. Zawodnicy ze Sportowej poznali terminarz rundy jesiennej.

We wczorajszym meczu trener Krawczyk miał do dyspozycji bardzo szeroką kadrę, która pozwoliła na wystawienie dwóch ?11?. Każda zagrała po 45 minut. Szkoleniowiec GKS postawił m.in. na dwóch juniorów z Mazowsza Miętne ? Sebastiana Papiernika i Kacpra Kowalskiego. Lepsze wrażenie sprawił ten pierwszy, który mógł nawet wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. W ataku wystąpił testowany 24-letni napastnik. Zawodnik występujący ostatnio w Mazurze Karczew (III liga) nie zachwycił, ale będzie sprawdzany w kolejnych testmeczach.

Po zmianie stron na boisku pojawili się kolejni młodzi gracze. Na pozycji stopera zagrał junior Wilgi Hubert Braun, w środku pola wystąpił Krystian Parzyszek, a na skrzydle Piotr Kęsik. Lepiej drugą część meczu rozpoczęli goście. W 55. minucie dośrodkowanie z lewej strony Naprzodu trącił głową środkowy napastnik przyjezdnych. Piłka trafiła do niepilnowanego Pawła Rucikowskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Marka Zatorskiego. 42-letni trener bramkarzy GKS z konieczności wystąpił między słupkami.

Z upływem kolejnych minut przewagę zyskiwała Wilga. Wyrównał strzałem z dystansu Bartłomiej Sitarek. W podobnej sytuacji prowadzenie GKS dał Parzyszek. Wynik ustalił wprowadzony w 65. minucie Patryk Janisiewicz. Junior Wilgi miał jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki. Mając jedynie bramkę przed sobą przestrzelił Kęsik.

Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Michał Kępka. Zawodnik Legii Warszawa, który wiosnę spędził na wypożyczeniu w GKS, na 95 proc. zostanie w Garwolinie na kolejne pół roku. To bardzo dobra wiadomość, biorąc pod uwagę kłopoty kadrowe w napadzie.

- W obu zespołach było dzisiaj wiele zmian. Z biegiem czasu nasza przewaga się powiększała. Gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje, zwycięstwo byłoby wyższe. Sama gra była szarpana. Było dużo niedokładności, ale to dopiero początek przygotowań ? skomentował pierwszy sparing Marek Krawczyk. Kolejnym rywalem GKS będą w sobotę Czarni Węgrów (IV liga, grupa północna). Początek spotkania o godz. 14 na boisku przy ul. II Armii WP.

W ostatnich dniach Wilga Garwolin poznała terminarz rozgrywek w nowym sezonie. Inauguracja, z powodu rozszerzenia grupy do 18 zespołów, została przesunięta na 10 sierpnia. GKS zagra wtedy na wyjeździe z drużyną UKS Łady. W kolejnych pięciu meczach rywalem Wilgi będą beniaminkowie z Przytyku, Przysuchy, Radości i Ożarowa Mazowieckiego. ? Nie chciałem takiego terminarza, bo zawsze gra z beniaminkiem jest pewną niewiadomą, o czym przekonali się rok temu nasi rywale. To na pewno nie będą łatwe mecze ? przewiduje trener garwolinian. Runda jesienna IV ligi zakończy się w drugi weekend listopada.

Terminarz Wilgi w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014

1. kolejka ? 10-11 sierpnia UKS Łady (w)

2. kolejka ? 14 sierpnia ? Sokół Przytyk (d)

3. kolejka ? 17-18 sierpnia ? Oskar Przysucha (w)

4. kolejka ? 24-25 sierpnia - PKS Radość (d)

5. kolejka ? 31 sierpnia ? 1 września Ożarowianka Ożarów Mazowiecki (w)

6. kolejka ? 4 września ? Drukarz Warszawa (d)

7. kolejka ? 7-8 września ? Pogoń II Siedlce (w)

8. kolejka ? 14-15 września ? Sparta Jazgarzew (d)

9. kolejka ? 18 września ? Mszczonowianka Mszczonów (w)

10. kolejka ? 21-22 września ? Znicz II Pruszków (d)

11. kolejka ? 28-29 września ? Szydłowianka Szydłowiec (w)

12. kolejka ? 5-6 października ? Orzeł Wierzbica (d)

13. kolejka ? 12-13 października ? Józefovia Józefów (w)

14. kolejka ? 19-20 października ? Energia Kozienice (d)

15. kolejka ? 26-27 października ? Victoria Sulejówek (w)

16. kolejka ? 2-3 listopada ? Mazowsze Grójec (w)

17. kolejka ? 9-10 listopada ? Okęcie Warszawa (d)

Wilga Garwolin ? Naprzód Skórzec 3:1 (0:0)
    Bramki: Bartłomiej Sitarek, Krystian Parzyszek, Patryk Janisiewicz - Paweł Rucikowski