Opublikowano: 21 marzec 2013, 12:06
    siatkówka4cvazs uw

W zaległym meczu 17. kolejki siatkarskiej III ligi SPS 4CV przegrał w Warszawie z AZS 2:3. Wczorajsze spotkanie było jednym z lepszych w kończącym się sezonie. Niedzielny mecz z Huraganem Wołomin będzie dla garwolińskich siatkarzy zamykającym tegoroczne rozgrywki.

Do stolicy SPS jechał bez nominalnego atakującego. Kontuzje wyeliminowały Krzysztofa Zawiszę i Macieja Antonika. Z konieczności na tej pozycji zagrał Krzysztof Kisiel, którego miejsce w przyjęciu zajął Marcin Jakubowski. Zaległe spotkanie 17. kolejki nie miało większego znaczenia dla pozycji w tabeli gości. Z kolei gospodarze walczą o czołowe miejsce i powrót do II ligi. - W pierwszym secie kluczem do zwycięstwa była nasza konsekwentna zagrywka, która ułatwiła nam kontrolę nad przebiegiem seta. Drugi set to dokładnie lustrzane odbicie i wygrana UW ? relacjonuje Kamil Baran z 4CV.

W trzeciej partii ponownie lepsi byli goście z Garwolina. Dobrą grę blokiem przypieczętował Baran, który seta zakończył asem serwisowym. Gospodarze nie rezygnowali ze zwycięstwa, wygrywając czwartą część gry. Tie-break to prawdziwy siatkarski horror. Obie strony miały po kilka piłek meczowych. Set zakończył się wynikiem.. 26:24. Cały mecz trwał ponad dwie godziny.

- Zagraliśmy jedne z lepszych zawodów w sezonie. W drużynie UW 3/4 zespołu to ubiegłoroczni zawodnicy II ligi. Równie dobrze to my mogliśmy wygrać ten mecz, zabrakło trochę szczęścia i boiskowego cwaniactwa. Kolejny raz naszym atutem był blok. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdobytego punktu i naszej dobrej gry ? podsumowuje przedostatni mecz w sezonie Kamil Baran.

W niedzielę 4CV spotkaniem z Huraganem Wołomin zakończy sezon 2012/2013. Pojedynek z zespołem, w którym występują wychowankowie GTS Tomasz Rosłaniec i Patryk Traczyk, rozpocznie się w niedzielę o godz. 13 w hali przy ZSP nr 2. Wygrana za trzy punkty da gospodarzom 5. miejsce na koniec tegorocznych rozgrywek.

AZS Uniwersytet Warszawski ? SPS 4CV Garwolin 3:2

4CV: Grabowski, Kisiel, Ozimek, Baran, Wilki, Jakubowski, Zygadło (libero) oraz Mikulski, Trzmielewski.