Gra miejska – „Kra, kra, kra…Gawrolin gra”

„Kra, kra, kra…Gawrolin gra” to nowatorski projekt skierowany do młodzieży w wieku 14 -17 lat, do młodych ludzi, którzy chcieliby stworzyć grę miejską, odwołującą się do tajemnic i ciekawostek związanych z Garwolinem oraz jego historią. Na cykl warsztatów zaprasza Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone wywiady z seniorami, poszukiwania starych fotografii, powstaną filmy, a wszystko to będzie przygotowaniem do stworzenia, w ramach gry miejskiej, tymczasowego systemu identyfikacji wizualnej miasta. Takiego systemu, który kładł będzie nacisk na zapomnianą już często przeszłość Garwolina (miejsca i ludzi).

Celem projektu jest zwrócenie młodym ludziom uwagi na to, że tak jak przeszłość Garwolina zdeterminowała jego teraźniejszość, tak ich działania mogą mieć znaczący wpływ na przemiany w środowisku lokalnym.

REKLAMA


Projekt potrwa dwa miesiące (wrzesień, październik) i będzie się odbywał w cyklu 11 warsztatów. - Na pierwsze spotkanie zapraszamy 7 września o godz. 17:00 w Czytelni Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Podczas zajęć uczestnicy m.in. poznają zasady tworzenia gry terenowej, odwiedzą lokalne media i drukarnię oraz będą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne i ceramiczne. Projekt zwieńczy zorganizowana przez młodzież gra miejska – informuje biblioteka.

Koordynatorzyprojektu: Ewa Polańska-Rękawek-  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Iwona Anisiewicz -  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

mat. pras.tagi: gra miejska  biblioteka  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu