Leśmian dla poetów i muzyków

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do udziału w Powiatowym Przeglądzie Artystycznym 2017 inspirowanym twórczością i biografią czołowego przedstawiciela poezji polskiej Bolesława Leśmiana.
W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci. Przegląd dedykowany jest zarówno odtwórcom jak i twórcom z powiatu garwolińskiego. W przeglądzie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu garwolińskiego bez ograniczeń wiekowych.

W przeglądzie komisja konkursowa wyłoni laureatów w trzech kategoriach:

LEŚMIAN RECYTOWANY – kategoria ma charakter recytatorski / teatralny. Uczestnik ma za zadanie zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w wybranym przez siebie utworze literackim napisanym przez Bolesława Leśmiana. Dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem).

REKLAMA


LEŚMIAN ZAŚPIEWANY – kategoria ma charakter muzyczny. Do udziału w tej kategorii zapraszamy miłośników poezji śpiewanej – wokalistów ( dodatkowo premiowani instrumentaliści). Ta część przeglądu obejmuje zaprezentowanie przed jury wybranego utworu muzycznego / piosenki skomponowanej już do tekstu Bolesława Leśmiana. Podczas przesłuchań uczestnicy wykonują piosenki z podkładem muzycznym nagranym na nośnik pendrive bądź płytę CD lub z muzyką na żywo. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sobie podkładów muzycznych do wybranych przez siebie utworów we własnym zakresie.

LEŚMIAN I JA – w trzeciej kategorii zostaną wyłonieni laureaci, którzy zgłoszą do przeglądu przygotowaną własną aranżację muzyczną do wybranego wiersza Bolesława Leśmiana (własna muzyka + wokal) lub napisany przez siebie utwór literacki inspirowany twórczością i życiorysem poety, a także zaprezentują go przed jury.

Jury nie przyznaje w przeglądzie miejsc, ale wyłoni spośród wszystkich uczestników laureatów, którzy otrzymają możliwość zaprezentowania się w wieczorach poetycko-muzycznych pt. „Zmysłowe oblicze Leśmiana” oraz „Refleksyjne oblicze Leśmiana”. Laureaci oraz uczestnicy przeglądu, którym zostanie przyznane specjalne wyróżnienie otrzymają nagrody rzeczowe. Zaś wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz bony rabatowe na zakupy w Księgarni Mądra Sowa w Garwolinie.

Aby wziąć udział w przeglądzie, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1 do regulaminu) na adres Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, ul. Główna 55, 08-400 Garwolin z dopiskiem „ROK LEŚMIANA 2017” lub drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w tytule „ROK LEŚMIANA 2017” do 17 czerwca 2017 r.

Przegląd odbędzie się w czerwcu. Dokładna data i godzina przeglądu zostanie ustalona po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń i przekazana do wiadomości wszystkim uczestnikom przeglądu.

Patronat honorowy przeglądu objął Starosta Powiatu Garwolińskiego. Partnerami przeglądu są Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Garwolinie oraz Księgarnia "Mądra Sowa" w Garwolinie.

Regulamin wraz z załącznikami do pobrania na stronach www.garwolin-starostwo.pl oraz www.biblioteka-garwolin.pl.

mat. pras.tagi: leśniam  miętne  dworek  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu