Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • JW_SIG_PRG

Szkoła z Brzegów w 3. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

„Święty Jan Paweł II nadal czuwa nad nami, Jest w naszych serca i głowach. Chcemy żyć bogaci jego słowami Patrzeć na świat świętymi papieskimi oczami” - tymi słowami uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) podsumowali występ upamiętniający 3. rocznicę kanonizacji swojego Patrona.

30 kwietnia w Miastkowie Kościelnym odbyła się msza święta poświęcona m.in. Świętemu Janowi Pawłowi. Uroczystą Eucharystię poprzedził występ uczniów ze szkoły w Brzegach, który był dedykowany Świętemu. Montaż słowno-muzyczny „Ze świętością Ci do twarzy” nawiązywał do osoby Karola Wojtyły ,a także do nietuzinkowych cech jego osobowości ,które bezpośrednio przyczyniły się do  Jego wyboru na Stolicę Piotrową.

REKLAMA


W oprawę tej ważnej uroczystości  aktywnie włączyła się społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Były poczty sztandarowe, czytania i psalm w wykonaniu nauczycieli i strażaków, składane dary oraz modlitwy wiernych.

To spotkanie potwierdziło fakt, że pamięć o  Świętym Janie Pawle II jest wciąż ważnym elementem życia patriotycznego i duchowego społeczności Brzegów.

mat. pras.

{gallery}2017/ma/brzegi:0:0{/gallery}Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu