Zainspirowana Rękawiczka

Trzy godziny teatralnej uczty przygotowanej przez młodych i zdolnych aktorów Teatru Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, którzy po raz kolejny wzięli udział w projekcie „Inspiracje” Mazowieckiego Instytutu Kultury. Tym razem byli nie tylko odtwórcami ról, ale także twórcami – scenariusza, choreografii i scenografii.

Projekt „Inspiracje” jest realizowany od 2002 r. na terenie Mazowsza. Odbył się już 32 razy i objął już ok. 620 młodych i starszych ludzi zafascynowanych sceną. Spektakle powarsztatowe obejrzało już ok. 5500 widzów. Po raz kolejny wzięli w nim udział aktorzy Teatru „Rękawiczka”. Przez 4 weekendy ciężko pracowali, zgłębiając tajniki pantomimy. Wiodącą formą sztuki była pantomima ukierunkowana na polepszenie warsztatu aktorskiego i stworzenie spektaklu powarsztatowego.


Warsztaty obejmowały komedię, dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie, pracę aktora z rekwizytem, pracę aktora z kostiumem, podstawy pisania etiud teatralnych, używanie elementów muzycznych, improwizację, teatr fizyczny, a także elementy improwizacji. Aktorzy szlifowali swój warsztat pod okiem Bartłomieja Ostapczuka i Magdaleny Chabros.

REKLAMA


Wielki finał tegorocznych Inspiracji stanowił spektakl powarsztatowy – efekt pracy młodych artystów. W sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury widzowie obejrzeli w sumie 32 etiudy.

Młodzi artyści pokazali etiudy, które sami stworzyli, korzystając z technik i ćwiczeń poznanych w czasie warsztatów. Byli zarówno reżyserami i aktorami. Precyzja wykonania, głęboki przekaz i piękna muzyka zachwyciła garwolińską publiczność. Razem z młodymi aktorami wystąpił sam mistrz Bartłomiej Ostapczuk oraz Izabela Rękawek – reżyser i opiekun Teatru Rękawiczka. Po 3-godzinnym spektaklu nadszedł czas na podziękowania. Twórcy „Inspiracji” nie kryli słów uznania dla uczestników warsztatów. Chwalili młodych ludzi za ogromną pasję i pracowitość. Aktorzy Rękawiczki pełni wzruszenia dziękowali Bartłomiejowi Ostapczukowi i Magdalenie Chabros za profesjonalizm i zaangażowanie, a także za poczucie humoru i wiarę w ich siły.

jd

fot. CSiKtagi: CSiK  Rękawiczka  Inspiracje  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu