Miętne na Wielkanoc i na wiosnę

W trakcie świątecznych przygotowań do Wielkanocy w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem spotkaliśmy się na chwilę odpoczynku i refleksji. W niedzielę palmową odbył się koncert pt. „Hymn Życia i Miłości” oparty na idei wiosenno-świątecznego odrodzenia w wykonaniu pianistki Bożeny Sitek – informuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

Zgromadzona publiczność w programie poetycko-muzycznym wysłuchiwała się w dźwięki utworów muzyki klasycznej i filmowej o tematyce wiosennej, pasyjnej, odrodzeniowej, miłosnej oraz w wiersze polskich poetów m.in. ks. Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, Teofila Lenartowicza, Jonasza Kofty, poetki z powiatu garwolińskiego Bożeny Węgrzynek oraz autorki programu Bożeny Sitek.

 

REKLAMA


Artystka przeniosła publiczność w świat piękna życia i miłości za pomocą dźwięków i słów, zachwyciła, zasłuchała. - Mieliśmy okazję zatrzymać się, zatopić we własne myśli i przeżycia. Oderwać się na chwilę o codzienności i pogoni za tym światem, a poczuć własną duszę, jej najgłębsze zakamarki i  odkryć nasze pragnienie piękna i harmonii – powiedział jeden ze słuchaczy.

Bożena Sitek - pianistka, muzykolog, dziennikarka i redaktorka, prezenterka radiowo-telewizyjna, lektorka, aktorka, konferansjer imprez i koncertów, ilustratorka muzyczna. Artystka jest również popularyzatorką muzyki, poetką autorką tekstów. Pianistka pochodzi z rodu Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina i realizuje projekty koncertowe i filmowe z nimi związane.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. - Chciałoby się powiedzieć: Chwilo trwaj – posumował program starosta, który złożył artystce jak i zgromadzonej publiczności na zakończenie najlepsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz zaprosił na kolejne wydarzenia kulturalne w PCKiP w Miętnem.

Więcej o PCKiP w Miętnem na www.dworekmietne.pl.tagi: dworek  bożena sitek  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu