Hymn życia i miłości w Miętnem

W trakcie świątecznych przygotowań do Wielkanocy Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza do Miętnego na chwilę odpoczynku i refleksji. W niedzielę palmową 9 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się wydarzenie pt. „Hymn Życia i Miłości” oparte na idei wiosenno-świątecznego odrodzenia w wykonaniu pianistki Bożeny Sitek. Wstęp wolny.
W programie poetycko-muzycznym zabrzmią przeboje muzyki klasycznej i filmowej o tematyce wiosennej, pasyjnej, odrodzeniowej, miłosnej oraz wiersze polskich poetów m.in. ks. Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, Teofila Lenartowicza, Jonasza Kofty, poetów z powiatu garwolińskiego oraz autorki programu Bożeny Sitek.

 

REKLAMA


Bożena Sitek - pianistka, muzykolog (studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Muzycznej), dziennikarka i redaktorka (w prasie i w radiu), prezenterka radiowo-telewizyjna, lektorka, aktorka, konferansjer imprez i koncertów, ilustratorka muzyczna. Popularyzatorka muzyki (w mediach i na scenie). Poetka, autorka tekstów (publikacje prasowe i książkowe): dziennikarskich, psychologicznych, edukacyjnych, literackich, wierszyków i bajek dla dzieci, a także scenariuszy, słuchowisk i spektakli poetycko-muzycznych oraz koncertów i bajek edukacyjnych.  Koncertuje na kameralnych i dużych scenach (muzyka klasyczna, filmowa i popularna), nagrywa teksty i audiobooki, występuje w słuchowiskach, filmach, spektaklach literackich, na wernisażach i wieczorach autorskich. Prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci i dorosłych oraz autorskie warsztaty i koncerty dla seniorów.

W ostatnim czasie wydała płytę „Muzyka dworku szlacheckiego” z utworami inspirowanymi polską muzyką i historią. Za wykonanie Poloneza z tej płyty w maju 2016 r. dostała Wyróżnienie Specjalne na II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce i Nagrodę Specjalną na XII Międzynarodowym Festiwalu Poloneza na Białorusi.

Pianistka pochodzi z rodu Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina, realizuje projekty koncertowe i filmowe z nimi związane.

Wydarzenie na fb

mat. pras.tagi: miętne  koncert  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu