Cartex

Pogoda w Garwolinie

pogoda.net


Apteka dyżurna:
ul. Nadwodna 15
Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

Pan Tik-Tak w Garwolinie

Opublikowano: 06 kwiecień 2017, 07:48 Kategoria Kultura
andrzej marek grabowskizespół szkół nr 2dwójka

Dla młodszych to osoba znana głównie z programu Budzik, dla starszych to kultowa postać z dzieciństwa. Z Andrzejem Markiem Grabowskim, czyli Panem Tik-Takiem, spotkali się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie.

Dwa spotkania z wyjątkowym gościem odbyły się wczoraj z udziałem uczniów najmłodszych klas Dwójki. Andrzej Marek Grabowski to scenarzysta i pisarz. Autor ponad 500 piosenek dla dzieci i programów telewizyjnych takich jak „Tik-Tak”, „Ciuchcia”, „Budzik” czy „Wyprawy profesora Ciekawskiego”.

Od zachęcania do sięgania po książki zaczął wczorajsze spotkanie autor kilkunastu wydawnictw dla dzieci. Bo, jak zauważyli uczniowie Dwójki, czytanie rozwija wyobraźnie i sprawia, że popełnia się mniej błędów ortograficznych.

Dla znanego z wielu programów telewizyjnych gościa złapanie odpowiedniego kontaktu z młodymi odbiorcami nie stanowiło problemu. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że najmłodsi z zapartym tchem słuchali przygód wyciągniętych prosto ze stron książek Andrzeja Marka Grabowskiego.

W części poświęconej twórczości telewizyjnej, uczestników spotkania zainteresowała w szczególności kolorowa walizka. Co kilka minut wyłaniały się z niej postacie dobrze znane najmłodszym. Były to m.in. Zając Poziomka, Kulfon czy postacie z programu Budzik. Co ważne uczniowie szkoły mogli wcielić się w rolę operatów kukiełek czy pacynek.

Na zakończenie kilkulatkowie z Garwolina mieli wiele pytań do gościa. I tak uczestnicy spotkania autorskiego chcieli wiedzieć, jak to jest, kiedy pisze się książki oraz jakie są plany na przyszłość twórcy.

Spotkania autorskie odbyły się w ramach miejskiego grantu oświatowego.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.