W Miętnem pletli wielkanocne palmy

Kolorowymi, wiosennymi palmami rozkwitł  dworek w Miętnem.  Podczas międzypokoleniowych warsztatów dorośli oraz dzieci wzięli udział w zajęciach z robienia palm wielkanocnych oraz zapoznali się z tajnikami ludowego rękodzieła.
- Palmy wszystkich uczestników warsztatów wielkanocnych zorganizowanych w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem udały się znakomicie! Z pewnością będą wspaniałą ozdobą zbliżającej się Niedzieli Palmowej. Palmy zrobione na wczorajszych warsztatach będą poświęcone  w kościołach m.in. w Miętnem, Garwolinie, Parysowie czy Żelechowie  – poinformowała dyrektor PCKiP Beata Pasternak. - Cieszy tak duże zainteresowanie zajęciami. A zwłaszcza to, że z oferty korzystają mieszkańcy z różnych stron naszego powiatu – dodała.

 

Podczas przedświątecznego spotkania dzieci i dorośli rozmawiali o starych zwyczajach i tradycjach wielkanocnych w kulturze ludowej.  Z okresem tym łączyły się niegdyś liczne zwyczaje i obrzędy kościelne, a także tradycje domowe i rolnicze. Obfitował on  w rozmaite praktyki  mające na celu zabezpieczenie ludzi, zwierząt i pól przed chorobami, czy klęskami.

REKLAMA


 

Tradycyjne palmy uczestnicy pierwszego dnia warsztatów wielkanocnych zrobili m.in. z bukszpanu, gałązek wierzbowych, trzciny wodnej,  suszonych kwiatów czy z własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. W wiosennej, świątecznej atmosferze przy herbacie i kawie goście mogli skosztować tradycyjnej gotowanej babki wielkanocnej w staropolskim dworze.

Więcej informacji o tym co się dzieje w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem znajdą Państwo na www.dworekmietne.pl.

mat. pras.tagi: miętne  palmy  wielkanoc  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu