Od Czapy – w Garwolinie, w radiu i telewizji

To jest bardzo pracowity tydzień dla artystów Teatru Muzycznego „Od Czapy”. Z koncertem „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” wystąpili już w Warszawie, Lublinie i Garwolinie. Wczoraj można było ich zobaczyć w TVP 2 i usłyszeć w Programie 3 Polskiego Radia.

„Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” to projekt oparty na utworach śpiewanych przez partyzantów I i II konspiracji, w szczególności w Wileńskich Brygadach AK. To autentyczne żołnierskie piosenki z tekstami układanymi przez samych partyzantów, często do znanych melodii.

Wśród nich jest kilka utworów powstałych w czasie wojny i śpiewanych w całej Polsce. Partyzanckie piosenki usłyszeć można w aranżacjach Marcina Pospieszalskiego, Lidii Pospieszalskiej i De Press.

REKLAMA


We wtorek w ramach obchodów miejsko-powiatowych Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych koncert „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” można było usłyszeć w garwolińskiej kolegiacie. Wystąpili artyści Teatru Muzycznego „Od Czapy”, Lidia Pospieszalska, a także zespół w składzie: Dariusz Bafeltowski (gitary), Dariusz Budkiewicz (bas), Julian Czaporowski (akordeon), Marcin Pospieszalski (instrumenty klawiszowe), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, skrzypce), Nikodem Pospieszalski (perkusja). Patronat honorowy na wydarzeniem objął ks. dziekan Ryszard Andruszczak.

Dla artystów Teatru Muzycznego „Od Czapy” to bardzo pracowity tydzień. W niedzielę zagrali koncert w Warszawie, w poniedziałek nagrywali koncert w Lublinie – retransmisję można było obejrzeć wczoraj w TVP Lublin. Wczoraj rano wystąpili w programie „Pytanie na śniadanie”, a wieczorem zagrali w kultowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie 3 Polskiego Radia. Koncert był transmitowany na żywo. Przed nimi jeszcze koncert w Centrum Kultury w Błoniu (4 marca) i koncert w Warszawie – kościół ojców franciszkanów (5 marca).

jdJoomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu