Mironalia 2016 – Woronowicz znów w Garwolinie

W tym roku odbędzie się czwarta edycja reaktywowanej imprezy dedykowanej pamięci Mirona Białoszewskiego. Od trzech lat jej głównym punktem jest konkurs recytatorski, któremu przewodniczy aktor Adam Woronowicz. Jedną z jego najlepszych ról telewizyjnych była właśnie rola Miron Białoszewski w „Pamiętniku z powstania warszawskiego”.

Podobnie jak w latach ubiegłych Mironalia będą częścią Festiwalu Tradycji i Kultury Garwolina. Mironiczne akcenty będą widoczne także na starówce w dniu festiwalu, czyli 15 maja.

Konkurs recytatorski odbędzie się 12 maja w czwartek w Kawiarni Moja Muzyka. Jego celem jest popularyzacja twórczości wybitnego poety. Jury przewodniczyć będzie Adam Woronowicz. W tym roku po raz pierwszy do konkursu zaproszeni zostaną także uczniowie szkół podstawowych. Nie będą oni jednak recytować utworów Mirona, a wiersze Wandy Chotomskiej. Chotomska i Białoszewski poznali się w 1949 roku w redakcji „Świata Młodych”. Przez kilka lat pisali razem wiersze i scenki teatralno-kabaretowe. Pracowało im się tak dobrze, że tworzyli pod wspólnym pseudonimem Wanda Miron.

REKLAMA


Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentować będą natomiast dowolny utwór poety oraz dowolny fragment „Chamowa”.

Więcej informacji na www.csik.garwolin.pl

mat.pras./oprac. jdtagi: Mironalia  csik  Woronowicz  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu