Niezwykłe spotkanie z ks. Jerzym

- Może ks. Jerzy wybrał tę parafię, żeby tu z wami być – mówił aktor Adam Woronowicz podczas koncertu „Litania Wolności”. Społeczność parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie w wyjątkowy sposób przygotowuje się do przyjęcia relikwii kapelana Solidarności.

W tym roku minie 31 lat od tragicznej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Wczoraj w garwolińskiej parafii gościł Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Aktor odczytał fragmenty kazań kapelana Solidarności, które były wkomponowane w pięcioczęściową suitę jazzową autorstwa Mariusza Kozickiego.

Muzyk z Garwolina zainspirowany polską produkcją o kapłanie, za pomocą nut opowiedział historię życia duchownego. Towarzyszyli mu muzycy z zespołu El Camino oraz kwintet smyczkowy Szkoły Muzycznej II Stopnia w Siedlcach. Całość dopełniły zdjęcia z życia Jerzego Popiełuszki wyświetlane w trakcie koncertu.

REKLAMA


- Chcemy, aby to wszystko tworzyło kompletny obraz. Zbliżymy się do księdza Jerzego, który wiele stracił, abyśmy my, Polacy mogli wiele zyskać – podkreślał ks. Piotr Witkowicz, zaangażowany w projekt. – Ksiądz Jerzy był inspiracją do tych nut – dodał.

Koncert spotkał się w bardzo dobrym odbiorem wiernych garwolińskiej parafii o czym świadczą brawa, które otrzymali artyści. Muzyczne obcowanie z kapelanem Solidarności było elementem przygotowania parafii do przyjęcia relikwii ks. Jerzego. Uroczystość, połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania, rozpocznie się w sobotę o godz. 18.30.

Łukasz Korycki

 

 Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu