Kup Pan szczotkę!

Właśnie ruszyła trzecia edycja akcji „Kup Pan szczotkę!” Fundacji Redemptoris Missio z Poznania. W Garwolinie zbiórkę, która potrwa do 10 października, organizuje grupa młodzieży NieKANapowi.

W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

 

REKLAMA


To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

Muszą przyjeżdżać z tak daleka, bo w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był.

Od 11 września do 10 października w Garwolinie prowadzona jest zbiórka szczoteczek i past do zębów, które trafią do afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak tam trafią? Zabiorą je ze sobą wolontariusze, stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

- Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki past i szczoteczek lokalne przedszkola i szkoły, gabinety stomatologiczne, apteki, sklepy medyczne i wszystkich wszystkich z wielkim serduchem dla dzieci. Zorganizuj zbiórkę w swoim zakładzie pracy. Daj Nam znać, nie czekaj. Niech zbieraczy będzie więcej – zachęcacają NieKANapowi.

Szczotek potrzeba bardzo dużo. Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Więcej informacji: http:// www.medicus.ump.edu.pl/ akcje-fundacji/ 221-kup-pan-szczotke

Wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1393127167472328/?active_tab=discussion

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

mat.pras./oprac. jdJoomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu