Cartex

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 11 wrzesień 2017, 11:09 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronikapożar

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 10 września.

Zdarzenia drogowe na krajowej „17” w Trąbkach

4 września. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Trąbkach, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Scania z naczepą oraz trzy samochody osobowe: Renault Clio, Mercedes i Audi A4. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z uczestników zdarzenia. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Podczas działań ruch na przedmiotowym odcinku drogi krajowej nr 17 był całkowicie wstrzymany, a Policja wyznaczyła objazdy. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

Zdarzenie drogowe na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie

5 września. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie, gdzie samochód osobowy Volkswagen Sharan zjechał z drogi i uderzył w bariery ochronne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej w Garwolinie.

6 września. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Opel Corsa. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz zakręceniu zaworu butli LPG w pojazdach. W akcji trwającej blisko pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Żelechowie

6 września. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinny w Żelechowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest jedno z pomieszczeń. Działania straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Hucie Garwolińskiej

10 września. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Hucie Garwolińskiej, gdzie samochód osobowy Fiat Uno zjechał z jezdni i zatrzymał się w rowie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy w transporcie kierowcy do karetki pogotowia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

17 styczeń 10:30
Mikołaj i spółka Kino
17 styczeń 13:00
Mikołaj i spółka Kino
18 styczeń 10:30
Mikołaj i spółka Kino
18 styczeń 13:00
Mikołaj i spółka Kino
19 styczeń 12:30
Fernando 3D Kino
19 styczeń 15:00
Fernando 2D Kino
19 styczeń 17:25
Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi 3D (dubbing) Kino

Dzieje się!

17 styczeń 10:30
Mikołaj i spółka Kino
17 styczeń 13:00
Mikołaj i spółka Kino
18 styczeń 10:30
Mikołaj i spółka Kino
18 styczeń 13:00
Mikołaj i spółka Kino
19 styczeń 12:30
Fernando 3D Kino
19 styczeń 15:00
Fernando 2D Kino
19 styczeń 17:25
Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi 3D (dubbing) Kino
19 styczeń 20:30
Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi 2D (napisy) Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.