Mieszkaniec Garwolina zamieszany w gigantyczny przemyt papierosów

Przemyt niemal 500 tys. paczek papierosów udaremnili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze KAS z Budziska. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej ok. 6,5 mln. złotych mundurowi znaleźli w polskim tirze jadącym z Łotwy. Na trzy miesiące zatrzymano 24-letniego mieszkańca Garwolina.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 24-letni Polak twierdził, że wiezie w niej z Łotwy ładunek koszy na śmieci i kartony z letnim obuwiem. Mundurowi postanowili jednak sprawdzić towar i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

Podczas kontroli w której uczestniczył również wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych owczarek belgijski Gotam okazało się, że w naczepie, za kilkoma koszami na śmieci i pudełkami z obuwiem znajduje się gigantyczna, papierosowa kontrabanda.

REKLAMA


W sumie w tirze funkcjonariusze znaleźli 490 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej ok. 6,5 mln. złotych. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby 10 mln. złotych.

Funkcjonariusze wszczęli w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Kierowca tira został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

24-latek to mieszkaniec Garwolina.

łk

fot. KAStagi: przemyt  papierosy  garwolin  budziska  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
+1 #6 podatków i danin nie chce się płacićgranitowy kostek 2017-09-12 07:59
Cytuję Greń:
ale wtopa, umoczony towar, brak kasy z przemytu, ktoś się nieźle zdenerwuje, brak profesjonalizmu . Czyżby ktoś kogoś sypnął ....?
Za to pełny profesjonalizm służb!!!!

tak należy działać, to jeszcze więcej będzie kasy z nielegalnych "interesów", może wreszcie wystarczy tej kasy na 500 plus, bo potrzeby władzy są przeogromne. A tu jeszcze trzeba dać pod choinkę emerytom, to już obiecano emerytom górnikom, to jeszcze coś przed wyborami trzeba będzie. A podatków nie chce się płacić tylko ograbiać kochane państwo by się chciało? Bravo służby celno - skarbowe
Cytować
 
 
+8 #5 25 zł/osoba to przesadaGreń 2017-09-11 08:14
ale wtopa, umoczony towar, brak kasy z przemytu, ktoś się nieźle zdenerwuje, brak profesjonalizmu . Czyżby ktoś kogoś sypnął ....?
Za to pełny profesjonalizm służb!!!!
Cytować
 
 
+8 #4 Ciekawe kiedy sypnieLusi 2017-09-09 07:53
Haha i skończyło się cwaniakowanie i rozbijanie wozów.ucho od sledzia
Cytować
 
 
+12 #3 jak to możliwe?bankier 2017-09-08 13:05
Wartość towaru 6,5mln a straty skarbu państwa 10mln z tytułu podatków? Podatki w cenie papierosów 2:1?
Cytować
 
 
+3 #2 obce infoaaa 2017-09-07 11:29
redaktor mógł by sie postarac chociaż o podanie żródła informacji. Praktycznie cały tekst skopiowany z innych serwisów.
Cytować
 
 
+11 #1 VectraOpel 2017-09-07 10:15
A jak tam mafia narkotykowa z Garwolina? Jak tam szczypior? Wysypał już wszystkich czy tylko niektórych?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu