Strażacy pomogli rannemu bocianowi!

Wyjątkowym współczuciem dla rannego bociana wykazali się strażacy OSP Godzisz-Kobusy (gm. Sobolew). Dzięki druhom ptak ma szansę na odzyskanie pełnej sprawności.

Ratują życie, mienie, ale czasem wzywani są do niecodziennych sytuacji. Tak było w piątek w jednostce OSP Godzisz-Kobusy. Strażacy otrzymali informację o rannym bocianie, którego dostrzeżono w centrum wsi.

- Na miejscu okazało się, że bociek ma złamaną, a w zasadzie oderwaną nogę, a co gorsza, zaklejony krowimi odchodami dziób, co uniemożliwia mu zarówno pobieranie wody, jak i pokarmów – relacjonują druhowie za pośrednictwem facebooka.

REKLAMA


Jak dowiadujemy się z dalszej części tej historii, po naradzie druhów podjęto decyzję o złapaniu bociana i udzieleniu mu pomocy. Ptak został złapany, oczyszczony z odchodów i nakarmiony, następnie umieszczony w stodole, w oczekiwaniu na dalsze decyzje co do jego losów. - Rano okazało się, iż albo „oddziobał” sobie fragment zainfekowanej nogi, albo odpadła ona sama – piszą strażacy.

Pomoc zwierzęciu okazała się trudna. Druhowie spotkali się z różnymi opiniami na temat uratowania zdrowia ptaka. Jedna z nich mówiła nawet o konieczności eutanazji. Wreszcie strażakom udało się dotrzeć do dr. Kuleszy z Puław, znanego lekarza weterynarii. Jego zdanie było kluczowe, bo mówiło o dużych szansach na uratowanie bociana, po przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego.

Wczoraj prezes OSP Godzisz-Kobusy dostarczył bociana do azylu przy warszawskim ZOO. - Nasz bociek w przyszłym tygodniu, po poprawieniu jego stanu zdrowia i usunięciu stanu zapalnego, także taka protezę otrzyma co pozwoli mu funkcjonować w miarę normalnie – kończą relację druhowi, zapowiadając, że będą się bacznie przyglądać dalszym losom bociana.

Łukasz Korycki

fot. www.facebook.com/ospgodziszkobusy/Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu