Cartex

Rady policji przed długim weekendem

Opublikowano: 14 czerwiec 2017, 06:33 Kategoria Aktualności
długi weekendpolicjaboże ciało

Przed nami kolejny długi weekend. W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego bez opieki majątku.

Na drogach należy spodziewać się częstszych kontroli. Policjanci będą zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla osób łamiących przepisy drogowe. Funkcjonariusze przeprowadzą też liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa. To każdy z nas musi podnosić jego poziom przez respektowanie przepisów i kulturalną jazdę.

W Boże Ciało kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zachować szczególną ostrożność. W całej Polsce, również w powiecie garwolińskim, po drogach będą przemieszczać się procesje, co oznacza utrudnienia w ruchu, a nawet całkowite, okresowe wyłączenie z ruchu poszczególnych jezdni. Warto stosować zasady  ograniczonego zaufania i zwiększonej ostrożności. Podróżujący winni pamiętać, że aura wpływa na nasze samopoczucie, koncentrację i stan psychofizyczny.

Ładna pogoda sprawia, że wielu kierowców czuje się pewniej, a przez to jeździ szybciej i mniej ostrożnie. W efekcie, paradoksalnie rośnie liczba zdarzeń na drodze. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

Po dotarciu do celu warto również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu samochodu. Pojazd należy zaparkować w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym, natomiast bagaże i inne przedmioty nie powinny pozostawać w pojeździe w miejscach widocznych.

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o:

1. Dobry stan techniczny pojazdu.

2. Zaplanowanie trasy podróży.

3. Dobry stan psychofizyczny kierowcy.

4.  Odpowiednie dla odpoczynku  przerwy w podróży. Po dwóch – trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić  co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu czy na stacji paliw.

Bezpieczne mieszkanie

Przed wyjazdem należy też zadbać o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego bez opieki domu, tak aby  po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ogromną pomocą może służyć życzliwy sąsiad, który dojrzy naszego dobytku. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności.

Przed wyjazdem warto upewnić się o zamknięciu i zabezpieczeniu drzwi i okien. Nie  warto nagłaśniać informacji o planowanym wyjeździe, w szczególnie za pomocą mediów społecznościowych.

KPP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Dzieje się!

23 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
23 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
23 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
24 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
25 luty 14:30
Kobiety mafii Kino

Dzieje się!

23 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
23 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
23 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
24 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 17:30
Kobiety mafii Kino
24 luty 20:30
Nowe oblicze Greya Kino
25 luty 14:30
Kobiety mafii Kino
25 luty 17:30
Kobiety mafii Kino

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.