Kontrowersyjna wystawa usunięta

Po ponad dwóch tygodniach od jej zawieszenia, z murów kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej zniknęła wystawa na „Aborcja zabija”. Ekspozycja Fundacji Życie i Rodzina wzbudziła w Garwolinie wiele kontrowersji.

Wystawa została umieszczona na ogrodzeniu parafii 25 marca, w Dniu Świętości Życia. Następnego dnia jedna z mieszkanek Garwolina zawiadomiła policję, że została zgorszona widokiem ofiar aborcji, który uznała za upublicznianie nieprzyzwoitych treści.

REKLAMA


Zbulwersowany formą wystawy był także nasz czytelnik. „Plakaty umieszczone przed kościołem sieją zgorszenie. Moje dziecko przechodząc przestraszyło się. Ludzie miejcie trochę ogłady w swoich protestach. Pomimo brutalności nie przemawia to do mnie. I do tego niby to ma coś wspólnego z kościołem... proszę o refleksje” – napisał do nas pan Robert.

Po tym jak sprawą zainteresowała się garwolińska policja, mundurowi sugerowali organizatorom wystawy, aby zdjąć plakaty. Bezskutecznie. „Wystawa została zorganizowana zgodnie z prawem, a Fundacja Życie i Rodzina nie zamierza ulegać próbom ideologicznej cenzury na ulicach polskich miast” – zapewniali organizatorzy.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych wystawa została usunięta. Jak dowiedzieliśmy się od osób odpowiedzialnych za zdjęcie plakatów z ogrodzenia, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, plakaty znikają przed Triduum Paschalnym.

Łukasz Koryckitagi: aborcja  wystawa  kościół  policja  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
0 #4 Z igły widłyLena 2017-04-24 10:53
Ważniejsza jest walka z nielegalną aborcją bo tej jest kilka tysięcy rocznie. Ale droga nie przez drastyczne zdjęcia lecz przez nowoczesną edukację seksualną zapewniającą wiedzę na temat antykoncepcji.
Cytować
 
 
0 #3 Tak ale po coJerzy 2017-04-18 15:26
To ta checa była dla celów politycznych?
Fanatycy religijni rozwieszają w Twojej okolicy antyaborcyjne bannery z drastycznymi treściami? Chcesz temu przeciwdziałać? Partia Razem stworzyła specjalną stronę internetową ze stosownymi radami.
www.zdalaodszpitala.pl
Cytować
 
 
-9 #2 PanPiotr 2017-04-13 18:33
Mam nadzieję, że po świętach wystawa wróci. Bo nic tak nie cieszy jak wściekłość lewaków :)
Cytować
 
 
0 #1 Wy się cieszcie,bo nareszcie...Jerzy Cieślański 2017-04-12 22:49
Wszystkim ateistom, aby uśmiechem rozjaśnić zasromane przez zniknięcie inkryminowanej wystawy, -liczko, proponuję do przestudiowania tekścik: Jak się kochać bezpiecznie z katoliczką :)
forum.nie.com.pl/.../
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu