Warsztaty z sokołem – ekoprojekty Gminy Garwolin

Gmina Garwolin, dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, organizuje warsztaty przyrodnicze dla uczniów i nauczycieli. To już kolejny proekologiczny projekt realizowany przez samorząd. Najnowsza propozycja to zgłębianie wiedzy na temat ptasich drapieżników i budowanie budek lęgowych.

Projekt „Ekologiczne warsztaty z sokołem” zakłada przeszkolenie co najmniej 240 uczniów i 5 nauczycieli ( klasy IV-VI szkoły podstawowe i I - III gimnazjum). W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 16 warsztatów po 3-godziny zegarowe dla grupy minimum 15 osób. Warsztaty będą się składać z dwóch podstawowych części: zajęcia teoretyczne na temat niesamowitych ptasich drapieżników oraz zajęcia praktyczne polegające na samodzielnym zbudowaniu budek lęgowych. Warsztaty ruszą pod koniec kwietnia. Do udziału w projekcie mogą się zgłosić szkoły z terenu powiatu garwolińskiego.

Projekt realizowany jest we współpracy z Gminnym Centrum Animacji i Kultury w Sulbinach i to właśnie tam będą się odbywały zajęcia. Warsztaty są organizowane w ramach realizacji programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

REKLAMA


„Ekologiczne warsztaty z sokołem” to nie jedyny projekt, który Gmina Garwolin organizuje z myślą o edukacji ekologicznej swoich najmłodszych mieszkańców. Także dzięki finansowemu wsparciu WFOŚiGW do końca czerwca zostaną zrealizowane jeszcze trzy inne konkursy. „Eko-użytek” to konkurs dla przedszkolaków, w którym trzeba wykonać rzeczy codziennego użytku z już istniejących przedmiotów. Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych zmierzą się z wykonaniem pracy plastycznej na temat ochrony pszczół w ramach konkursu „Eko – świat pszczół”, a ich starsi koledzy przygotują pokaz mody wykonanej z materiałów pozyskanych z wykorzystywanych na co dzień produktów w ramach konkursu „Ekologiczny pokaz mody”. Praca nad projektami może zaowocować nie tylko większą wiedzą i świadomością ekologicznych zachowań, ale także zdobyciem atrakcyjnych nagród. Na zwycięzców czekają między innymi aparaty fotograficzne, laptopy czy wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi.

Więcej informacji o konkursach www.garwolin-gmina.pl

jd

 tagi: gmina Garwolin  eko  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu