Gm. Łaskarzew: Na co fundusz sołecki?

305 tys. zł wydzielono z tegorocznego budżetu gminy Łaskarzew na fundusz sołecki. To o 20 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Od kilku lat ta idea sprawdza się w łaskarzewskim samorządzie.

Najwięcej mieszkańcy poszczególnych sołectw zdecydowali się przeznaczyć na infrastrukturę, czyli zakup tłucznia do uzupełniania dróg oraz instalację dodatkowego oświetlenia ulicznego. Ponad 12 tys. zł z funduszu sołeckiego zostanie przeznaczone na wykup działki pod świetlicę wiejską w Budlu.

 

REKLAMA


Sołectwo Aleksandrów przeznaczyło swoją pulę m.in. na zakup wyposażenia placu zabaw (6,5 tys. zł). Podobny cel będzie realizowany w sołectwach Grabina (9,3 tys. zł), Starym Helenowie (8 tys. zł), Sośnince (3,3 tys. zł). Społeczność Zygmuntów i Melanowa zdecydowało się przeznaczyć pieniądze m.in. na zakup urządzeń do siłowni w ZS w Starym Pilczynie.

W Woli Łaskarzewskiej z funduszu sołeckiego będzie współfinansowany III etap modernizacji świetlicy wiejskiej (17 tys. zł). W remonty miejscowych domów strażaka inwestują także w Melanowie (7,8 tys. zł). Pieniądze na zakup wyposażenia lub remont Wiejskich Domów Ludowych przeznaczyli mieszkańcy Lewikowa, Uścieńca, Krzywdy, Bud Krępskich, Dąbrowy, Izdebna, Kacprówka, Ksawerynowa, Lewikowa.

W Zygmuntach w tym roku za 10 tys. zł zostaną ustawione dwie wiaty przystankowe. Sołectwo Nowy Pilczyn przeznaczyło 3 tys. zł na zakup materiałów do budowy altany przy miejscowej bibliotece. Z kolei w Izdebnie Kolonii dzięki funduszowi sołeckiemu uda sie wyremontować kapliczkę.

Łukasz Korycki

fot. arch.Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
+1 #1 KolonieIzdebno 2017-03-19 14:33
Z funduszu soleckiego nie można finansować remontu kapliczek ect.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu