Cartex

Pogoda w Garwolinie

pogoda.net


Apteka dyżurna:
ul. Nadwodna 15
Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

20 lat od pierwszego dzwonka w Katoliku

Opublikowano: 25 październik 2016, 09:11 Kategoria Aktualności
KLO

W sobotę odbyła się uroczystość dwudziestolecia istnienia KLO w Garwolinie. Szkolna aula była wypełniona po brzegi absolwentami i uczniami. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida powstało 1996 roku a od 1998 jest szkołą publiczną. W tej chwili łącznie do gimnazjum i liceum uczęszcza 329 osób, a mury szkoły do tej pory opuściło 844 absolwentów.

Sobotnie spotkanie jubileuszowe rozpoczęła msza św. odprawiona w kolegiacie Przemienienia Pańskiego przez ks. Jana Sikorskiego. Kolejne części uroczystości miały miejsce w szkolnej auli im. Stanisława Maksymowicza. - U zbiegu ulic Staszica oraz Żwirki i Wigury, nieopodal pięknej neobarokowej kolegiaty, na terenie należącym do parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie już od 20 lat działa jedyne w naszym powiecie liceum katolickie - mówiła Małgorzata Małachowska, dyrektor szkoły.

Następnie kilka zdań do zgromadzonych skierował poseł Grzegorz Woźniak. - Gratuluję Państwu odwagi, bo ktoś to musiał zacząć i życzę dalszych sukcesów, ponieważ w oświacie jest nadal wiele wyzwań – mówił poseł.

Głos zabrał także ks. prałat Ryszard Andruszczak oraz przewodniczący Rady Miasta Marek Jończak, który wręczył dyrektor szkoły wygrawerowane gratulacje od burmistrza miasta. Życzenia złożyli także przedstawiciele Stowarzyszenia „Przymierze Rodzin” Magdalena Kiełczewska i Adam Pietrzak. W imieniu wicemarszałek Senatu RP głos zabrał doradca Michał Jaworski, który został upoważniony do wręczenia szkole okolicznościowego medalu Senatu RP. Przy mikrofonie pojawili się także: Monika Makarewicz w imieniu starosty powiatu garwolińskiego i przewodniczącego rady powiatu, Barbara Głogowska-Gryziecka (zarząd Rady Szkół Katolickich), a także nauczyciel szkoły Robert Kuźbida, który odczytał list dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatury w Siedlcach.

Elementem części oficjalnej była scenka zagrana przez uczniów szkoły, która ukazywała spotkanie absolwentów szkoły z obecnymi uczniami. Na scenie pojawił się także Cyprian Norwid. W tworzenie części artystycznej włączyli się także absolwenci liceum.

Były także wspomnienia związane ze szkołą prezentowane przez byłych nauczycieli i uczniów.

Po przemówieniach dyrektor Małgorzata Małachowska podziękowała wszystkim, którzy mieli swój wkład w tworzenie i budowanie szkoły. Okolicznościowe statuetki trafiły do Izabeli Dzieduszyckiej, Magdaleny Kiełczewskiej, Adama Pietrzaka, ks. Andrzeja Banasiuka, ks. Tomasza Koprianiuka, Emilii Pyzy, Stefana Gory i Henryka Lewandowskiego.

Przybyli goście mieli okazję oglądać wystawy fotograficzne przygotowane z okazji jubileuszu oraz wpisać się do kroniki szkolnej.

Jakub Nowak

 

Komentarze  

-1 #3 Nie wiesz co robikonio 2016-10-26 15:03
Cytuję kolko:
CO TAM ROBI TOWARZYSZ jOŃCZYK ten z romanówki?

To samo co przy innych okazjach. Lansuje się.
Cytować
-2 #2 towarzysz Jonczykkolko 2016-10-25 19:35
CO TAM ROBI TOWARZYSZ jOŃCZYK ten z romanówki?
Cytować
0 #1 Do boju!!!o. 2016-10-25 14:30
Kuba to niedługo będzie relacjonował imprezy do wszystkich portali. Pisze kiepsciutko ale zdjęcia uzupełniają braki. Jeszcze eGarwolin został a w następnie już tylko TV Trfam. Powodzenia Kuba kariera przed tobą.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.