ogłoszenie płatne

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

makarewicz baner 2x1 

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

Baner Beata Pasternak Do Sejmiku Woj. Mazowieckiego nr 5

reklama
avon zyczenia

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

wyb akiliszek wyb

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

  • 002gmgarw24_2.jpg
  • 003gm_lew.jpg
  • 004pilawa24_v2.jpg
  • 005miastkow_wlk.png
  • 006lgd_wlk22_570.jpg
  • 007borowie24.jpg
  • 008gorzno.png

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama
avon zyczenia

TOP

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 24 wrzesień 2015, 11:28
    gmina Garwolinekologiaedukacja
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

    22 i 23 września w Urzędzie Gminy Garwolin odbyły się warsztaty edukacyjne ?EKO-życie ? budowanie świadomości ekologicznej? dla nauczycieli ze szkół z całego powiatu garwolińskiego. Gmina Garwolin uzyskała na ten cel dotację w wysokości 43 644,83 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

    Celem tego projektu jest wspomaganie edukacji ekologicznej poprzez propagowanie działań podnoszących świadomość ekologiczną społeczeństwa przy wykorzystaniu programów i nowoczesnych narzędzi edukacyjnych opartych na zastosowaniu technologii informacyjnych. Założeniem projektu jest umożliwienie nauczycielowi i uczniom wykonywania eksperymentów i badań zjawisk mających wpływ na środowisko naturalne. Uczestnicy w trakcie zajęć projektowych przeprowadzili i przeanalizowali różne zjawiska pod kątem wpływu na ekologię. W ramach tego zadania odbyły się szkolenia dla nauczycieli i uczniów z terenu powiatu garwolińskiego oraz zostało wyposażone Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej w cyfrowe laboratorium przyrodnicze, wspomagające jakość prowadzonych zajęć z zakresu edukacji ekologicznej. Po realizacji projektu pracownia ta będzie służyła jako ekologiczna pracownia międzyszkolna.

    Rekrutacja trwała tylko 10 dni (od 1.IX.2015 r. do 10.IX.2015 ) i w tym czasie, mimo zwiększonych obowiązków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego placówki oświatowe z Woli Władysławowskiej, Parysowa, Rudy Talubskiej, Woli Rębkowskiej, Wilkowyi, Borowia, Samogoszczy, Garwolina, Rębkowa, Trzcianki, Głoskowa, Żabieńca, Michałówki, Iwowego, Oronnego i Kępy Celejowskiej zgłosiły się do projektu. Aż 34 pedagogów z 19 placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu garwolińskiego wzięło udział w szkoleniu. O możliwości wzięcia udziału w warsztatach decydowała kolejność zgłoszeń. Ze względu na możliwości organizacyjne i sposób prowadzenia zajęć zakwalifikowane osoby podzielono na dwie grupy. - Bardzo ważne jest zaszczepianie wśród młodego pokolenia zainteresowania sprawami ekologii. Dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas. Dzięki Waszej pracy współpraca pomiędzy obywatelami a władzą lokalną w sprawach związanych ze środowiskiem naturalnym będzie łatwiejsza oraz oparta o wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas zajęć ? mówił wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

    Zajęcia prowadzono w sposób bardzo przystępny, uczestnicy uczyli się poprzez zabawę.

    Rozpoczęto od zaprezentowania tabletów i zestawu czujników, m.in.: dwutlenku węgla, pH, natężenia. Podkreślono, iż narzędzie jest wyposażone we wzmocnioną i wodoodporną obudowę, która zwiększa wytrzymałość tabletu, co jest szczególnie przydatne w warunkach lekcyjnych. Oprogramowanie można zainstalować na komputerze nauczyciela, który dzięki temu jest w stanie kontrolować postępy pracy poszczególnych uczniów.

    Jednym z bardziej interesujących elementów oprogramowania jest ?Lab Camera? z sześcioma modułami ? między innymi kamerą poklatkową rejestrującą klatka po klatce długo zachodzące procesy. Można nią stworzyć film o dowolnej długości obrazujący proces np. kiełkowania i wzrastania roślin, spalania, topnienia, krystalizacji.

    Tablet wyposażony jest w czujnik przyspieszenia ? akcelerometr; wbudowany mikrofon mierzący natężenie dźwięku w decybelach, ciśnienie akustyczne; dodatkowy czujnik dźwięku; czujnik ? sondę pomiaru temperatury; interfejs, do którego można podłączyć poszczególne czujniki: stężenia CO?, dźwięku, ciśnienia.

    Urządzenia urozmaicą lekcje przyrody, fizyki, chemii. Pozwolą uczniom na przeprowadzenie eksperymentów zachęcających do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

    Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty poświadczające zdobyte umiejętności.

    mat.pras./oprac. jd

     

     

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz