Garwolin: budżet na 2015 rok uchwalony

Ponad 56 mln złotych w dochodach i ponad 61 mln złotych w wydatkach. Wśród najważniejszych inwestycji między innymi budowa nowego obiektu szatniowego na stadionie i inwestycje drogowe. Tylko na remont ulic i chodników miasto wyda w przyszłym roku prawie 3 mln złotych.

- W dniu dzisiejszym został uchwalony najważniejszy dokument w zakresie gospodarowania mieniem miasta i finansami. Zobowiązuję się do racjonalnego realizowania budżetu oraz do tego, że jeśli będą jakieś problemy z jego realizacją będę państwa na bieżąco informować, żeby nasza współpraca przebiegała dobrze - mówił burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

Dochody budżetu na rok 2015 zaplanowano w łącznej kwocie na 56 274 962 zł, w tym dochody bieżące: 51 721 962 zł, majątkowe 4 mln 553 zł. Łączna kwota wydatków to 61 259 462 zł. Na wydatki bieżące przeznaczono 49 mln zł, na wydatki inwestycyjne - 12 075 623 zł. Inwestycje stanowią ponad 19 proc. całego przyszłorocznego budżetu. Różnica między dochodami a wydatkami stanowi planowany deficyt budżetu w wysokości niespełna 5 mln złotych, który zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z kredytów i pożyczek.

REKLAMA


Komisja rozwoju i budżetu analizowała prowizorium budżetowe przedstawione przez burmistrza na czterech posiedzeniach. Do projektu burmistrza radni wprowadzili swoje zmiany - między innymi zwiększyli środki na remont i modernizację dróg i chodników miejskich o 2 mln złotych - do kwoty 2 mln 900 tys. zł. - Te pieniądze pochodzą głównie ze zwiększenia dochodów z podatków oraz zmniejszenia wydatków na administrację - informuje Marek Jonczak, przewodniczący rady.

Razem na wydatki drogowe w mieście przeznaczono ponad 4 mln. zł. W ramach tej kwoty będzie także przeprowadzona modernizacja mostu. Wśród najważniejszych inwestycji jest także rozpoczęcie budowy obiektu szatniowego na stadionie. Na ten cel przesunięto 250 tys. zł z budowy skateparku. - Nikt nie mówi, że inwestycja pod nazwą skatepark nie będzie w ogóle realizowana, ale budynek szatniowy w tej chwili jest priorytetem - podkreśla Marek Jonczak.

Miasto nie rezygnuje także w budowy zbiornika retencyjnego. Z zaplanowanej w budżecie kwoty 100 tys. złotych zostanie wykorzystane na budowę rowu równoległego do drogi nr 76, a pozostała część na wkład własny - jeśli pojawią się możliwości otrzymania dofinansowania.

jdJoomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
-2 #9 uu 2015-04-23 11:47
Cytuję egon:
większość rady to jak mówiłem już pr......ttych dwóch ,,panów''?podobno chodzą na smyczy burmistrza .Dowodem jest nawet stwierdzenie konia o gaszeniu zapędów . Gasić to mogą kaca co najwyżej a nie innych w radzie . No chyba że jest jak mówię -maszynki do głosowania.

eee, słabo, za mało bluzgów
Cytować
 
 
0 #8 ktoty wiesz 2015-04-23 09:42
Cytuję egon:
większość rady to jak mówiłem już pr......ttych dwóch ,,panów''?podobno chodzą na smyczy burmistrza .Dowodem jest nawet stwierdzenie konia o gaszeniu zapędów . Gasić to mogą kaca co najwyżej a nie innych w radzie . No chyba że jest jak mówię -maszynki do głosowania.

jeżeli egon mówi, że rada jest zła, to znaczy, że jest dobra. Ot i wszystko
Cytować
 
 
+1 #7 wiekszosćegon 2015-04-23 06:49
większość rady to jak mówiłem już pr......ttych dwóch ,,panów''?podobno chodzą na smyczy burmistrza .Dowodem jest nawet stwierdzenie konia o gaszeniu zapędów . Gasić to mogą kaca co najwyżej a nie innych w radzie . No chyba że jest jak mówię -maszynki do głosowania.
Cytować
 
 
0 #6 SkateparkHarry 2015-04-22 20:48
Gratuluje wyboru szatni ;) pomysł powala poco komu skatepark niech jeżdżą po rowach mostkach i schodach by stanowić dla siebie większe niebezpieczeńst wo jak i dla innych
Cytować
 
 
+1 #5 do żegnajsroonio 2015-01-04 22:21
przecież ty mieszkasz w bloku;)
Cytować
 
 
+2 #4 ŻegnajHennrryy 2015-01-02 20:47
Henry daj spokój po pierwsze to nie wszystko na kredyt, a wyraźnie pani redaktor napisała , że z podatków i zmniejszenia wydatków na administrację. Po drugie jak uważnie śledziłem to wydaje mi się, że obciążenia podatkami dotyczą supermarketów tak bardzo krytykowanych również zapewne i przez Ciebie. Po trzecie poprzednia rada wygenerowała deficyt budżetowy planując dochody nie realne ze sprzedaży majątku miasta, aby wpisać sobie przed wyborami trochę nieprzemyślanyc h pod publiczkę inwestycji. Basen to decyzja mieszkańców i uważam, że bardzo dobra, a ja również chcę mieć dobry dojazd do domu nie po błocie.
Cytować
 
 
+1 #3 Szkodahenry 2014-12-30 22:40
tylko że to wszystko na kredyt. Cytuję: "planowany deficyt budżetu w wysokości niespełna 5 mln złotych, który zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z kredytów i pożyczek". Budowa basenu była na kredyt, a teraz to już nawet na remonty dróg i chodników trzeba brać kredyt. Przypomnę że miasto ma już w tej chwili do spłaty razem z odsetkami 20 milionów złotych. Ciekawe jak to się skończy jak co roku będzie zaciągany kredyt w wysokości 5 milionów złotych;)
Cytować
 
 
0 #2 INWESTORESkonio 2014-12-30 22:17
Przyznam ,że skala inwestycji jak na pierwszy rok kadencji "niewyborczy" zaskoczyła mnie in plus.Na pewno będzie to RM nie z LIDLA czyli nie z tych jak to ostatnimi czasy bywało-"CO TYDZIEN TO NIESPODZIANKA" ani ze Szmulek-DOBRZE BYŁO ,DOBRZE BYŁO ,LITR NA CZTERECH,TRZECH NIE PIŁO.Natomiast trzeba poczekać na EFEKTYWNĄ ocenę jej działania.Jedyne czego się obawiam to tego ,że spółki miejskie szczególnie ta CO TO JEST OD WODY i to wcale nie ognistej ,nie odczyta nieopacznie tej NATURALNEJ KONCYLIACJI wynikającej z wyniku wyborczego i rozochocona nie wyskoczy z "kwiatkiem" w rodzaju, podwyżka cen wody, tu jednak liczę na panów JONCZAKA I ŁAGOWSKIEGO ,nie są to mówiąc "egononizmem" -prujd...y i na pewno szybko "zgaszą zapędy",bohaterów zapatrzonych w MIDASA ,co to wodę przemieniają w ZŁOTO ,niestety pochodzące z naszej kieszeni..takie małe odstępstwo od tematu.A tak poza tym WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NOWEJ RM "NOWEMU" BURMISTRZOWI I WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM życzy konio. Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
 
 
+12 #1 skateparkbedok 2014-12-30 11:25
Mądra decyzja o rezygnacji z budowy tego miejsca do łamania nóg i innych urazów. Kalek u nas i bez tego sporo.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu