Mamy medalistę Mistrzostw Polski

Opublikowano: 23 październik 2023, 08:50 Kategoria Edukacja
rummikubjakub mucha

Jakub Mucha z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Rummikub, które rozgrywane były w Warszawie.

W niedzielnym czempionacie (22 października) wystartował także Jakub Brzozowski, który zajął 72. miejsce. Startowało 170 graczy z całej Polski, którzy o awans walczyli w turniejach kwalifikacyjnych.

To ogromny sukces uczniów technikum w zawodzie technik informatyk, którzy na początku października zostali Mistrzami Polski Szkół w Rummikub. Indywidualnym Mistrzem Polski został wtedy Jakub Brzozowski, a wicemistrzem Jakub Mucha.

Co ciekawe Jakub Mucha w turniejach Rummikub zaczął startować od niedawna. – Gram od 10 lat, ale dopiero w ostatnich miesiącach postanowiłem wystartować w turniejach. Rummikub sprawia mi dużą przyjemność i jak to się mówi w tej grze profesjonaliści wygrywają gry, a stratedzy rundy – komentuje Jakub Mucha.