Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • JW_SIG_PRG

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2016 [program]

Najbardziej wyczekiwana impreza roku, największe gwiazdy i najlepsza zabawa – nadchodzą Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2016! Weekend 18 i 19 czerwca będzie należał do mieszkańców miasta i powiatu. Muzyka, sportowa rywalizacja, niecodzienne atrakcje – oferta jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego co roku przyciągają tłumy mieszkańców samego miasta, ale także bliższych i dalszych okolic. Centrum imprezy będą Tereny Rekreacyjne na Zarzeczu.

 

Sobota 18.06

REKLAMA


W części oficjalnej sobotnich Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędą się dwa ważne wydarzenia. O godzinie 15:00 uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod  budynek Starostwa Powiatowego na ulicy Mazowieckiej. Natomiast o godzinie 16:30 w sali kinowej uroczysta Akademia okolicznościowa, podczas której wręczone zostaną statuetki Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego oraz przyznawane przez burmistrza miasta wyróżnienia dla osób i instytucji.

O godzinie 17:00 na Zarzeczu rozpocznie się festyn rodzinny zatytułowany „Kołowy zawrót głowy”. Poprzedzi go przejazd garwolińskiej masy krytycznej, czyli miłośników rowerów, rolek i deskorolek przez miasto. Barwny przyjazd wyruszy spod Tesco i przejedzie ulicą główną na Zarzecze. Tam zgodnie z hasłem pikniku królować będą atrakcje związane z dwoma i więcej kółkami.

O godzinie 20:00 w Long Beach rozpocznie się stylowy dancing: swing, rock, szalona muzyka lat 70 i 80. O godzinie 21:30 odbędzie się natomiast pierwsza w tym roku projekcja Kina pod chmurką. W rowerowym klimacie wyświetlimy doskonałą animację „Trio z Belleville”. Sobotnie atrakcje zakończą się około godziny 23:00.

Niedziela 19.06

W niedzielę o godzinie 10:00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego odprawiona zostanie Msza Święta, która rozpocznie obchody drugiego dnia święta. Po mszy spod kościoła wyruszy barwny korowód na czele z księciem Januszem. Burmistrz Miasta wraz ze Starostą Powiatu Garwolińskiego oficjalnie otworzą DGiPG ze sceny amfiteatru o godzinie 11:30. Punktualnie o godzinie 12:00 strzałem z pistoletu rozpocznie się VII edycja biegu „Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie”.

Od godziny 16:30 rozpoczną się koncerty. Najpierw ze sceny popłynie muzyka w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina. Godzinę później miłośnicy tańca będą mogli podziwiać umiejętności uczniów Studia Ruchu Kordaszewscy. Od godziny 18:00 prezentować się będą zespoły wokalno-instrumentalne stworzone z najzdolniejszych uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia.

W tym roku jako support gwiazdy wieczoru na scenie wystąpi zespół Castle Dreams. Duet gitarzysty Grzegorza Buczkowskiego i skrzypaczki Katarzyny Lipert wykonuje muzykę rockową z elementami folku. Grając własne kompozycje, równie chętnie sięga po standardy rockowe, muzykę celtycką i dawną, często w nowych, zaskakujących aranżacjach. Koncerty Castle Dreams to połączenie dynamicznych skrzypiec elektrycznych z wirtuozerską gitarą elektryczną, oraz energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem.

O godzinie 21:00 na scenie pojawi się prawdziwy wulkan energii i pozytywnej mocy - Kamil Bednarek. W 2010 roku Bednarek wystąpił w trzeciej edycji programu "Mam Talent!". Choć zajął drugie miejsce, to i tak program okazał się dla młodego muzyka przepustką do kariery. Od tamtego czasu reegowa muzyka Kamila Bednarka porwała już tysiące fanów. Recenzenci muzyczni chwalą jego niezwykle czysty śpiew i ciepłą barwę głosu, a publiczność kocha go za sympatię i otwartość. Jego koncert to czas radości i dobre emocje. Obchody dni miasta i powiatu tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

Nie tylko weekend

Właściwie dni miasta i powiatu świętować już można od 10 czerwca. Wtedy odbędzie się bowiem pierwsza z imprez towarzyszących głównym obchodom. Poniżej spis sportowych, muzycznych i kulturalnych atrakcji poprzedzających DGiPG a także odbywających się kilka dni po oficjalnych obchodach:10.06 recital Sary Kwiatkowskiej „Z duszą na ramieniu”, kawiarnia Moja Muzyka, godz. 20:00
12.06 - V Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolina, Pływalnia Miejska Garwolanka, godz. 9:00
16.06 – koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, sala kinowa, godz. 18:00
17.06 - rozstrzygnięcie konkursu „Moja niesamowita przygoda z... książką w tle” - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Czytelnia, godzina 11:00
17.06 – koncert uwielbienia przygotowujący do ŚDM – Paweł Chustak „Stróże poranka”, sala kinowa CSiK, godz. 19:30
18.06 - Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Ziemnym, godz. 9:00
18.06 - Gala Helen Doron, sala kinowa, godz. 9:00-12:00
19.06 - 5 lecie Teatru Tymczasem, sala kinowa, godz. 12:00-19:00
19.06 - Turniej Powitanie lata z badmintonem, hala sportowa, godz 8:30-15:30
19.06 - Finał Garwolińskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn, hala sportowa, godz. 16:00
20.06 - recital Klary Płatek „Pobiegnijmy”, sala widowisko CSiK, godz. 20:00
22.06 – koncert Aureli Luśni oraz uczennic „Bo jak nie my, to kto...bis”, sala kinowa, godz. 19:30
25.06 – wyprawa „Rowerami z bibliotekarzami” - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

mat. pras.

{gallery}2016/czerwiec/dg:0:0{/gallery}Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
-1 #2 Znowu znowu znowu...Mieszkaniec Garwolin 2016-06-19 21:29
...znowu te śmierdzące, ryczące, rozklekotane motory jeżdżące w kółko po mieście. Ludzie! Zastanówcie się, dzisiaj na nikim taki "motór" nie robi wrażenia. Przecież większość z tych klekotów to kupa piętnastoletnie go złomu w cenie dobrego roweru. I toto miałoby zrobić wrażenie na laskach? Owszem, wzbudza, ale śmiech i politowanie. Każda laska orientuje się, że prawdziwy ścigacz gania się po obwodnicy, a po mieście włóczą się tylko ci, którym strach nie pozwala wyjechać na obwodnicę. Litości, dajcie już sobie spokój z tym kręceniem się trzydzieści razy wokół Diavoli, nikogo to już nie podnieca, a tylko irytuje rodziców, bo budzi dzieci w wózkach.
Cytować
 
 
0 #1 roweryL 2016-06-07 22:32
25.06 – wyprawa „Rowerami z bibliotekarzami ” - Miejsko-Powiatkowa Biblioteka Publiczna

coś, ktoś?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu