21 czerwca w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędzie się teatralna uczta. Z okazji 15. urodzin Teatr Rękawiczka zaprezentuje trzy bardzo ciekawe spektakle.

Danie główne to premiera spektaklu Teatru Rękawiczka pt.: „Romance” zrealizowanego przy współpracy Mazowieckiego Instytutu Kultury. Opiekunem artystycznym projektu jest Bartłomiej Ostapczuk – wybitny aktor i reżyser teatru pantomimy. Pod jego czujnym okiem młodzież z Rękawiczki pod opieką Izabeli Rękawek wspólnie stworzyła spektakl zainspirowany „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza. Powstała opowieść z pogranicza snu i baśni, w której świat widzialny przenika się z tym co nieznane. Adam Mickiewicz w Rękawiczkach wygląda naprawdę inaczej, no i nie potrzebuje słów by mówić o najważniejszym.

Na deser zaserwowany zostanie spektakl „Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira” w wykonaniu młodszej grupy teatralnej Mała Rękawiczka. Opowieść o świecie, w którym wielkie namiętności zdewaluowały się, w którym liczą się tanie sensacje, zaś autorytety zostały zastąpione przez celebrytów. Młodzi aktorzy zdobyli tym spektaklem I miejsce na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych 2015 organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie premiera Teatru O!Mamy. „Miłość bliźniego” Leonida Andriejewa, choć napisana ponad sto lat temu, wciąż pozostaje aktualna. To opowieść o małostkowości i zobojętnienu na ludzką krzywdę, satyra na żądzę sensacji i śmierci. W spektaklu wystąpi grupa 23 amatorów w wieku od 15 do 70 lat.

Zobacz plakat imprezy

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.