Piknik rodzinny na Zarzeczu

Opublikowano: 16 czerwiec 2015, 17:30 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni miasta i powiatuzhp

Z miłości do lasu i natury, czyli LOVElas. Pod takim hasłem w sobotę odbywać się będzie piknik rodzinny w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

Instruktorzy CSiK zapraszają dzieci i ich rodziców do wspólnych zabaw. Z materiałów recyklingowych powstanie las – im więcej będzie uczestników, tym więcej drzew uda się „posadzić”. Z kwiatów, liści i traw wszystkie chętne dziewczynki uwiją sobie wspaniałe wianki. Po recyklingowym lesie będą biegać lisy, a na gałęziach drzew siadać sowy, bo z papierowych toreb i kolorowego papieru wyklejone zostaną fantastyczne maski. Bohaterką sobotnich zabawa będzie też sympatyczna Basia – z serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. 2 czerwca odbyła się premiera „Basi i wyprawy do lasu”. Na stoisku basiowym będzie czytanie, kolorowanie, klejenie, tworzenie, a także rozgrywki w planszową basiową grę. Będzie też monidło do robienia fajnych basiowych fotek.

Las kojarzy się także z ruchem, beztroskim bieganiem i wspaniałą przygodą. W związku z tym nie zabraknie konkurencji sportowych, tj. wyścigi zająców czy sztafeta wiewiórek. Ponieważ piknik jest rodzinny organizatorzy liczą na uczestnictwo nie tylko dzieci, ale także mam i tatusiów.

Wiele o leśnych sprawnościach powiedzieć mogą także harcerze. Ci z Hufca Orłów przygotowali zabawy, na które na pewno znajdzie się mnóstwo chętnych.

Dodatkową atrakcją, dzięki uprzejmości firmy Ochnik, będą: dmuchane kule, ścianka wspinaczkowa i balonowe wariacje. Nie zabraknie również akcentów muzycznych. Od 16:00 do 18:00 na scenie występować będą uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Po nich ok. 18:30 czas na Zarzeczu umili zespół Alien. O 21:00 natomiast wystąpi gwiazda wieczoru zespół Tabu – laureaci Złotego Bączka na festiwalu Woodstock 2014.

Zobacz plakat imprezy

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.