czan ad block test

To już całkiem niedługo. Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego – impreza, na która wielu czeka przez cały rok. W święto miasta i powiatu będzie się działo naprawdę wiele. Muzyka, sportowe zmagania, niesamowite zabawy, podniosłe wrażenia – to wszystko już 20 i 21 czerwca.

Oficjalne obchody dni miasta i powiatu rozpoczną się już w sobotę. Od godziny 10:00 na skwerku w centrum miasta przygrywać będzie Kapela Bocianisko, która na ludową nutę będzie zachęcać do udziału w dwudniowych wydarzeniach.

O godzinie 16:00 w Domu Kultury rozpocznie się uroczysta akademia okolicznościowa, podczas której wręczone zostaną statuetki dla Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego i wyróżnienia przyznawane przez Urząd Miasta.

W sobotę z miłości do natury

W sobotę od godziny 16:00 CSiK zaprasza na Zarzecze. Najlepiej będzie przyjść całymi rodzinami. Przez 3 godziny pod hasłem LOVElas odbywać się będzie piknik rodzinny. Przed sceną wyrośnie ogromny las – im więcej osób weźmie udział w zabawie, tym gęściej zasiane zostaną „recyklingowe” drzewa. Przy współpracy z Wydawnictwem Egmont i Księgarnią Mądra Sowa przedszkolaki będą mogły pobawić się z sympatyczną Basią – bohaterką lubianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Nie zabraknie też „leśnych” zmagań sportowych. Instruktorzy CSiK przygotowali konkurencje tj. sztafeta wiewiórek, czy wyścig zająców. Podczas całego festynu w roli głównej wystąpią bogactwa natury: szyszki, żołędzie, liście, patyki – to one posłużą do świetnej zabawy.

W niedzielę z miłości do biegania, muzyki i tańca

Niedzielne obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego tradycyjnie rozpoczną się mszą w kolegiacie, spod której o godzinie 11:15 ruszy barwny korowód na Zarzecze. Na czele pochodu maszerował będzie książę Janusz, za nim zaś dumni przedstawiciele przedszkoli, szkół, stowarzyszeń, miłośnicy starych motocykli i wielu innych.

Jednym z najbardziej popularnych punktów imprezy jest bieg Avon kontra przemoc. Około 800 uczestników stanie na starcie, by punktualnie o godzinie 12:00 podjąć wyzwanie na dystansie 10 km. Kilka minut po nich ruszy Bieg Rodzinny. Uczestniczyć w biegu może każdy, nawet jeśli w rzeczywistości nie biegnie. Wystarczy wesprzeć bieg kibicowaniem.

Od 16:00 na scenie rozpoczną się koncerty: najpierw zaprezentuje się OSP Garwolin. Przed kolejnym akcentem muzycznym odbędzie się pokaz taneczny w wykonaniu Studia Ruchu Kordaszewscy. Ponownie coś dla ucha około 17:30 - Wojciech Baduchowski i Przyjaciele. Po koncercie kolejny pokaz taneczny - tym razem w wersji nowoczesnej – na scenie zaprezentuje się Street Dance Studio. Gwiazdą wieczoru będą Poparzeni Kawą 3. Obchody dni miasta i powiatu tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

Z miłości do sportu i kultury

Przez cały tydzień poprzedzający Dni Garwolina (a nawet kilka dni po ich zakończeniu) także będzie sporo atrakcji. 14 czerwca po raz czwarty odbędą się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Garwolina. 18 czerwca w sali kinowej Domu Kultury w ramach obchodów 10-lecia Szkoły Muzycznej będzie miał miejsce koncert „Muzyka Świata”. Dzień później – 19 czerwca warto wybrać się na muzyczny show Magdaleny Paciorek. 24 czerwca natomiast w Domu Kultury swoje umiejętności wokalne zaprezentuje klasa śpiewu pod przewodnictwem Pawła Stankiewicza. Nie zabraknie też wielu akcentów sportowych. Będzie turniej badmintona, finał Garwolińskiej Ligi Koszykarskiej, wyścig rowerowy organizowany przez Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont. Przez dwa dni rozgrywać się będą również mistrzostwa w tenisie ziemnym. Ci którzy chętnie jeżdżą rowerem, ale niechętnie się ścigają, mogą przyłączyć się do wyprawy rowerowej

organizowanej przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną – trasa jest łatwa a atrakcji na niej będzie sporo. Także miłośnicy teatru znajdą coś dla siebie. 21 czerwca odbędzie się premiera spektaklu „Podwieczorek u królika” w wykonaniu dzieci ze świetlicy Przystań oraz Teatru Tymczasem, a późniejszym popołudniem obchody 15-lecia Teatru Rękawiczka.

mat. pras.

Zobacz plakat Dni!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.