czan ad block test

Pasjonaci sztuki przedstawiają….

Opublikowano: 18 czerwiec 2014, 08:21 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni GarwolinaO!Mamyteatrcsik

… jak sprostać wymaganiom pań, jaka jest cierpliwość panów, jak odnaleźć zaginiony rozum. Na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź aktorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Teatru O!Mamy. A wszystko w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. W niedzielny wieczór na garwolińskiej scenie w Centrum Sportu i Kultury odbyły się premiery dwóch spektakli.

„Kawałki męskie i żeńskie” Stefanii Grodzieńskiej to jedna z propozycji na kulturalne spędzenie niedzielnego popołudnia. Spostrzegawcza i czuła na wszelkie zmiany w kraju, autorka felietonu bystrym okiem wypatrywała wszelkich społecznych skrzywień. Aktorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku stanęli na wysokości zadania i w profesjonalny sposób zaprezentowali szerokiej publiczności życiowe historie z czasów PRL-owskiej rzeczywistości. Z humorem i dystansem do siebie seniorzy pokazali świat widziany oczami pań oraz panów, ich trudności i sprzeczności, które towarzyszyły byciu razem.

Kolejna premiera to sztuka „Damy i huzary” autorstwa Aleksandra Fredry. Na deskach garwolińskiej sceny mogliśmy tym razem oglądać aktorów Teatru O!Mamy. Wraz z nimi przenieśliśmy się w świat intryg i miłosnych zawirowań. Fabuła opierała się na nagle obudzonej, niezależnie od wieku, gotowości huzarów do małżeństwa. Świat damsko – męski przeszedł po raz kolejny gwałtowny czas romantycznych uniesień.

- Przygotowania do sztuki trwały ponad rok. Jednak myślę, że udało się uzyskać zamierzony efekt. Występujący to ludzie z pasją i talentem – podsumował występy aktorów Marek Janiec, przewodniczący rady miasta.

Obie sztuki powstały pod czujnym okiem Izabeli Rękawek, która między innymi od 5 lat prowadzi działający przy Centrum Sportu i Kultury Teatr O!Mamy.

Katarzyna Miętus

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.