Dni miasta i powiatu na sportowo

Opublikowano: 18 czerwiec 2014, 07:57 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
kolarstwokoszykówkaglkbadmintontenis ziemny

Zawody w tenisa ziemnego, badmintona, badmintonie, pływaniu, koszykarskie oraz wyścig kolarski odbyły się w Garwolinie przy okazji obchodów Dnia Miasta i Powiatu Garwolińskiego (14-15 czerwca).

Tenis ziemny

Rywalizacja na ceglanej mączce kortów CSiK toczyła się przez dwa dni. - O tytuł mistrza Garwolina walczyło 22 tenisistów ? mówi organizator Dariusz Zieliński. Drabinka turniejowa w finale skojarzyła Marka Tylmana i Sławomira Paśnickiego. Wygrał pierwszy z wymienionych. Trzecie miejsce zajął Paweł Karczmarczyk, a czwarte Mieczysław Kargol. Na pozycjach 5-8. uplasowali się Cezary Adamowicz, Robert Siwek, Marek Mikołajczak, Michał Gontarz.

Pływanie

W sobotnie przedpołudnie w Garwolance rozegrano III Otwarte Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Miasta Garwolina. Oprócz rywalizacji indywidualnej w różnych stylach odbyła się także sztafeta rodzinna. Wyniki znajdziesz TU.

Badminton

Niedzielny poranek zarezerwowany był dla fanów badmintona. MKS Garwolin zorganizował letni turniej z cyklu ?Cztery pory roku?. Dodatkowo z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego zorganizowano turniej rodzinny. Łącznie w hali CSiK zagrało 49 zawodników i 12 zespołów. Wyniki poniżej.

Koszykówka

Gdy halę przy Żwirki i Wigury opuścili badmintoniści, zajęli ją koszykarze. W niedzielę przyszedł czas na play-offy Garwolińskiej Ligi Koszykówki. W półfinałach lider Old School pokonała Drink Team 67:50, a BenGay Gang ograł GarBALLin 62:37. Brąz tegorocznej edycji wygrali zawodnicy GarBallin, którzy pokonali Drink Team 55:51. W wielkim finale Old School pokonał BenGay Gang 55:42.

Przy okazji finałów rozegrano turniej rzutów za trzy punkty, który wygrał Marcin Wrona (Drink Team). MVP rozgrywek został wybrany Przemysław Ekiert (BenGay Gang), a najskuteczniejszym zawodnikiem rundy zasadniczej był Piotr Abramowicz (ZSP 1 Garwolin).

Kolarstwo

W sobotę na starcie 30-kilometrowej VIII Jazdy Parami stanęło 14 duetów. Trasa wiodła przez Unin, Przykory, Zgórze, Chęciny, Reducin ze start-metą na terenie garwolińskiego stadionu. Najszybciej pętle pokonali Adam Majcher i Karolina Janisiewicz (54:54). Drugie miejsce zajął duet Dariusz Baran/Kinga Włodarczyk (58:10).

Jednocześnie prowadzono klasyfikację wśród ośmiu par słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym zestawieniu wygrali Danuta i Ryszard Poświatowie przed Teresą Miętus i Andrzejem Kowalczykiem oraz Teresą i Markiem Afrykańskimi. Czwarte miejsce zajął duet Barbara Kalwajtys/Andrzej Głaszczka.

W opinii organizatora Piotra Ekierta z TKK Starówka Garwolin imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.

O turnieju czwartkowym turnieju piłki ręcznej i piątkowych mistrzostwach w kickboxingu piszemy TU.