Odważne, wykonane z niesamowitą dokładności, zachwycające, podkreślające piękno kobiet – takie były stylizacje wykonane podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Mody Fryzjerskiej „Kobieta w odcieniu patriotyzmu”, organizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Z zaproszenia organizatorów skorzystało dzisiaj 13 uczestników reprezentujących osiem szkół z Warszawy, Puław, Parczewa, Dęblina, Miętnego. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantek gospodarzy.

Zadaniem uczestników było wykonanie fryzury stylizacji i makijażu nawiązującej do tematu przewodniego – kobiety w odcieniu patriotyzmu. Wyobraźnia i pomysłowość uczestników były bardzo duże. A to potwierdza, że cele konkursu – doskonalenie umiejętności praktycznych oraz rozwój zainteresowań fryzjerstwem - zostały zrealizowane.

Uczestników oceniało profesjonalne jury. – Na pewno komisja miała problem z wyłonieniem laureatów konkursu, bo poziom w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł – zaznaczała dyrektor szkoły Ewa Flaga.

Wysiłek uczestników w wykonanie fryzur docenił starosta powiatu. – Garwolin staje się stolicą mody fryzjerskiej – mówił z kolei Marek Chciałowski. Włodarz podkreślał jednocześnie ważną rolę takich konkursów w doskonaleniu umiejętności praktycznych uczniów technikum.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, na uczestników i gości czekały niespodzianki. Uczniowie klas technikum usług fryzjerskich wystąpili w pokazach mody – ślubnej Alpiny Mróz oraz kolekcji Masha. Nie zabrakło także występów wokalnych uczniów Dwójki oraz Poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów.

Liczne grono sponsorów i partnerów konkursu przyznało dzisiaj kilkanaście wyróżnień. W konkursie głównym pierwsze miejsce zdobyła reprezentantka gospodarzy Natalia Gałczyńska (op. Kamila Lis) , która wykonała stylizację na modelce Aleksandrze Mikulskiej. – Byłam zaskoczona wynikami konkursu. Jestem bardzo zadowolona z tego faktu. Na pewno doda mi to pewności siebie na dalszą naukę zawodu – skomentowała zwyciężczyni.

Drugie miejsce zajęła Natalia Kowalska z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie (op. Katarzyna Gugałka), a trzecie Dominika Strzelczyk z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie (op. Piotr Olszewski).

Łukasz Korycki

Komentarze  

-5 #1 Więcej odwagiMichałł 2018-03-14 23:44
Moim zdaniem bardzo skromne i zachowawcze te fryzury. Myślę, że stać uczestników na sporo więcej i nie powinni się bać, tylko uwolnić swoją kreatywność. Odwagi następnym razem
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.