Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 marzec 2018, 16:51 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 5 do 11 marca.

 

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie

6 marca. O północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Żelechowie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie usunięciu sadzy z przewodu kominowego z użyciem wyciora. W akcji uczestniczył zastęp OSP Żelechów. Działania trwały ponad dwie godziny.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Anielowie

6 marca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Anielowie, gdzie samochód ciężarowy marki Scania, z naczepą zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Strażacy zaopatrzyli ranę dłoni u kierującego pojazdem oraz kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Podoblin

Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu 6 marca. drogowym w miejscowości Podoblin, gdzie samochód osobowy marki Mercedes zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Maciejowice.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Janówek, gm. Żelechów

7 marca. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Janówek, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Ford Focus. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Żelechów.

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Ostrożeń Drugi.

7 marca. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Ostrożeń Drugi. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody oraz wykonaniu otworu oddymiającego w poszyciu dachu. Po ugaszenia pożaru przystąpiono do usuwania słomy z poddasza. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Talubskiej

7 marca. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Talubskiej, gdzie samochód osobowy Volkswagen Transporter uderzył w drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do pasażera znajdującego się w pojeździe, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Reducinie

7 marca. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Reducinie, gdzie samochód osobowy marki Honda Civic zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła i odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Unin.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Tarnowskiej

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Tarnowskiej, gdzie samochód osobowy Citroen Xsara zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Puznówce

10 marca. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Nisan Almera i Skoda Fabia. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdami udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zdarzenie drogowe w Rębkowie

11 marca. Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rębkowie, gdzie samochód osobowy seat cordoba zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilanie elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.