Rywalizowały gospodynie z gm. Łaskarzew

Opublikowano: 07 marzec 2018, 06:59 Kategoria Aktualności
gmina łaskrzew

W świetlicy wiejskiej w Grabinie (gm. Łaskarzew) odbyła się kolejna edycja Gminnej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości.

Organizatorami Olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie O/Siedlce. Na wstępie zebranych powitał wójt gminy Marian Janisiewicz, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, świadczące o ogromnej popularności tego rodzaju przedsięwzięć.

Po zapoznaniu z regulaminem olimpiady, 80 kobiet z terenu gminy Łaskarzew przystąpiło do rozwiązywania testu zawierającego 40 pytań. Panie musiały wykazać się wiedzą z zakresu przedsiębiorczości na wsi, funduszy unijnych, turystyki wiejskiej, unowocześniania gospodarstwa domowego, estetyki zagrody wiejskiej.

W komisji zasiedli: Henryka Borkowska z MODR w W-wie O/Siedlce, Hanna Gaładyk - koordynator olimpiady z Powiatowego Zespołu Doradców rolniczych w Garwolinie, Marian Janisiewicz - Wójt Gminy Łaskarzew oraz Jerzy Błachnio - Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew.

Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja wyłoniła laureatki. Wygrała Monika Piecek z Sośninki. Drugie miejsce zajęła Izabela Gajewska ze Starego Helenowa, a trzecie Małgorzata Dębek z Łaskarzewa. Komisja przyznała także sześć wyróżnień.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd gminy, natomiast wszystkie pozostałe uczestniczki olimpiady otrzymały nagrody pocieszenia w postaci artykułów gospodarstwa domowego.

Gminną olimpiadę  uświetniły występy artystyczne młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej  z  Krzywdy oraz z Zespołu Szkół z Izdebna. Po zakończeniu rywalizacji był czas na kawę, herbatę, wspaniałe słodkości, a także na ciepły posiłek przygotowany przez mieszkanki wsi Grabina oraz Budel.

laskarzew.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.