reklama

Minister otworzył nową pracownię szpitala w Garwolinie [wideo]

Opublikowano: 20 listopad 2017, 10:45 Kategoria Aktualności
szpitalŻochowskiminister zdrowia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Chorzy nie będą musieli już jeździć do Anina czy innego ośrodka w Warszawie. To ważne, bo właśnie czas przy chorobach układu krążenia to słowo klucz. Pierwsze koronarografie zostały już wykonane. W otwarciu nowej pracowni hemodynamiki w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie wziął udział minister zdrowia.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że ta inwestycja tutaj, że ten oddział, ta pracownia hemodynamiczna, to jest coś, co jest tutaj potrzebne. Dla Garwolina, dla powiatu, dla gmin i powiatów ościennych, w ogóle dla tej części regionu. To jest po prostu niezbędne dla ratowania ludzkiego życia. I bardzo dobrze, że to powstaje tutaj ? mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Pracownię hemodynamiki oficjalnie otwarto i poświęcono w sobotę, a pierwsze zabiegi wykonano już dwa dni wcześniej. Pracownią kieruje dr Karol Wrzosek. Nowo otwarta pracownia hemodynamiki to dopiero początek ? dyrektor szpitala chciałby, aby w Garwolinie powstał oddział kardiologii.

reklama


- Uruchomić ostry dyżur hemodynamiczny. To jest ostateczna meta, do której zdążamy w tej chwili. Na tej drodze uczyniliśmy dzisiaj pierwszy krok. To dzięki temu, że możliwość niesienia szybkiej, skutecznej i profesjonalnej pomocy przybliży się do naszych chorych. Komuś uratujemy życie ? podkreślał dyrektor garwolińskiego SP ZOZ Krzysztof Żochowski.

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz różnego szczebla ? między innymi: wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, poseł Grzegorz Woźniak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna, starosta Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski.

O tym, jak ważna to inwestycja dla mieszkańców nie tylko powiatu garwolińskiego, ale także ościennych powiatów mówił prof. dr hab. n. med. Mirosław Dłużniewski. -  Dzisiaj kardiologia interwencyjna to jest dusza wielu szpitali. Wyobraźcie sobie, że chcecie kogoś zoperować, ale on ma chore serce. Dopóki nie naprawicie serca, tego zabiegu nie będzie. To jest moment, w którym można policzyć, ilu ludzi się tutaj uratuje ? mówił profesor.

Pracownia hemodynamiki to pierwsza tego typu pracownia w tym rejonie Mazowsza. Mogła powstać w Garwolinie dzięki przesunięciom środków finansowych.

- To jest drugi przykład na prawidłowe przesuwania środków finansowych tak, żeby poprawić dostępność do tego świadczenia jak kardiologia interwencyjna. To jest drugi przykład, gdzie przesuwamy środki z niepublicznego zakładu, który był kilkunastym z rzędu na terenie stolicy, a teraz będziemy mieli dużo lepszą dostępność do tych świadczeń  - wyjaśniał prezes NFZ Andrzej Jacyna.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama