11 listopada w Sobolewie

Opublikowano: 13 listopad 2017, 06:51 Kategoria Aktualności
11 listopadasobolew

Podobnie jak w całej Polsce tak i w Gminie Sobolew obchodzono Święto Niepodległości.

O godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Rodziny została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. kanonik Andrzej Oworuszko. W koncelebrze brali udział ks. Arkadiusz Markowski- wikariusz parafii w Gończycach i ks. Stanisław Laskowski. Nie zabrakło wójta gminy, przedstawicieli samorządu terytorialnego gminy i powiatu,  pocztów sztandarowych, strażaków, harcerzy, kadetów klasy mundurowej z miejscowego liceum ogólnokształcącego, delegacji wszystkich szkół.

Po zakończeniu mszy świętej nastąpił przemarsz ulicą Kościuszki pod pomnik upamiętniający ofiary wojen, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a poszczególne delegacje złożyły w asyście harcerzy i kadetów klasy mundurowej wiązanki kwiatów i zapalili znicze. W imieniu posła Grzegorza Woźniaka list odczytał radny powiatu garwolińskiego Tomasz Kwiatkowski. W swoim przemówieniu wójt gminy podkreślał, jak ważne jest pielęgnowanie daru jakim jest wolność i niepodległość. Ksiądz kanonik w modlitwie prosił o wieczne zbawienie dla poległych w obronie ojczyzny.

Część artystyczna rozpoczęła się w samo południe w sali widowiskowej. Złożyły się na nią: śpiew  pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Ludowego z Gończyc i recytacje wierszy patriotycznych w wykonaniu laureatów gminnego konkursu poezji patriotycznej. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy mogli wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne i śledzić recytacje wierszy z racji wydania na tę okazję okolicznościowej broszury. Podsumowaniem uroczystości było podsumowanie i rozdanie nagród laureatom gminnych konkursów: poezji patriotycznej  i plastycznego   „Polska mój prawdziwy dom” oraz degustacja grochówki przygotowanej przez Klub Seniora „Pogodni”. Organizatorami tegorocznych uroczystości patriotycznych w Gminie Sobolew był Urząd Gminy, Parafia, Publiczna Biblioteka oraz  Gminny Dom Kultury.

mat. pras.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.