Blisko 700 okazów można oglądać na VIII Wystawie Gołębi Rasowych. Hala przy Żwirki i Wigury w Garwolinie przed dwa dni gości pasjonatów i hodowców z odległych krańców Polski.

VIII Wystawa Gołębi Rasowych i Ozdobnych została w tym roku zorganizowana ku pamięci Adama Moczulskiego – pasjonata gołębi i jednego z głównych organizatorów poprzednich edycji. W tym roku w części wystawowej prezentuje się ponad 50 wystawców, którzy do hali przy Żwirki i Wigury przywieźli przeszło 700 okazów. Wśród ptasich okazów występuje wielka różnorodność gatunkowa. Tradycyjnie w kilku klatkach można przyglądać się papugom.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji wystawy, która przewyższa tę z ubiegłego roku. Jednocześnie bardzo ubolewamy nad stratą naszego kolegi Adama Moczulskiego i dedykujemy mu tegoroczną wystawę – mówił kierownik wystawy Jan Śliwowski.

- Wystawa została bardzo dobrze zorganizowana, cieszy się dużą popularnością i posiada dobrze działającą giełdę. Jest również smutną wystawą, bo odszedł znany nam i bardzo ceniony w naszym kręgu kolega – dodał pan Roman, hodowca z Lublina i uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji tej wystawy.

W tym roku wręczenie nagród odbywa się w sobotę, a nie jak miało to do tej pory miejsce w niedzielę. Piątek był poświęcony na ocenę wystawionych gołębi w celu przyznania nagród. Wstęp dla dorosłych jest biletowany.

nm

fot. pd

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.