Stanisław Buszta Pasjonatem Sportowej Polski

Opublikowano: 30 październik 2017, 10:49 Kategoria Aktualności
stanisław busztalawilga garwolin

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie Czempionów Sportowej Polski. Podczas oficjalnej Gali prestiżowe wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” odebrał Stanisław Buszta – mieszkaniec Garwolina, instruktor, trener, nauczyciel wychowania fizycznego.

Gala Sportowej Polski każdego roku gromadzi przedstawicieli samorządu, biznesu, pasjonatów sportu, którzy budują infrastrukturę sportową i wychowują młode pokolenia poprzez sport. W tym roku wzięło w niej udział ponad 300 gości, w tym znane postacie ze świata sportu i kultury. Na spotkaniu nie zabrakło królowej lekkoatletyki Ireny Szewińskiej, znanego komentatora sportowego Przemysława Babiarza, wybitnego zapaśnika Andrzeja Suprona czy Rafała Brzozowskiego. Te wybitne postacie dokonały oficjalnego wręczenia nagród i wyróżnień przyznanych przez Klub Sportowa Polska.

 

„Pasjonat Sportowej Polski” to tytuł przyznawany przez Klub Sportowa Polska w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę”. Osoba, która otrzymuje tytuł poprzez podejmowane działania buduje sportowe oblicze samorządu, promuje sport i rekreację oraz zachęca do uprawiania zdrowego stylu życia. Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoja pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Powiat Garwoliński nominował do tego tytuły Stanisława Busztę – społecznika, którego wyróżniają wszystkie te cechy. Wieloletni wysiłek został doceniony i doprowadził do znalezienia się trenera w gronie 51 osób z całej Polski wyróżnionych prestiżowym tytułem.

Stanisław Buszta oficjalnie otrzymał wyróżnienie podczas środowej Gali. Starostwo Powiatowe w Garwolinie, które dokonało nominacji reprezentował tego dnia Sekretarz Powiatu Garwolińskiego Jerzy Piesio. Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym Powiat Garwoliński otrzymał podczas gali prestiżowy certyfikat „Inwestor na medal” i tym samym został zauważony jako samorząd, który od wielu lat mocno inwestuje w bazę sportową.

To wielka radość i duma, że po raz kolejny nasz Powiat -  jego mieszkaniec został zauważony i doceniony. Ogółem podczas gali wyróżniono łącznie ponad 150 podmiotów z całej Polski w kilkunastu kategoriach. Tym razem tytuł „Pasjonat Sportowej Polski” powędrował do mieszkańca naszej ziemi. Gratulujemy!

Stanisław Buszta. Instruktor, trener, nauczyciel wychowania fizycznego – GKS „Wilga”, Garwolin, SZS, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie. Pasjonat sportu, szczególnie w lekkiej atletyce i szachach. Wychowawca wielu pokoleń sportowych, spod jego ręki wyszło ponad 50 nauczycieli WF. Sekcja lekkoatletyczna, którą trenuje, jest najlepszą w powiecie i mieście od ponad 40 lat i odnosi sukcesy na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym. Wielokrotny laureat powiatowych plebiscytów sportowych. Organizator obozów sportowych, powiatowych zawodów LZS w lekkiej atletyce, siatkówce i szachach. Przez okres 20 lat prowadził społecznie dział sportowy w tygodniku „Głos Garwolina”. Przez 10 lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego SZS w Siedlcach. Uchwałą Rady Miasta za 40 lat nieprzerwanej pracy w klubie „Wilga” otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Garwolina. 4-krotnie otrzymał nagrodę Ministra Oświaty.

garwolin-starostwo.pl

Galeria zdjęć

Komentarze  

-3 #1 Stanisław B. Wielkiżaczek mały 2017-10-30 10:58
foto 1.
Każdy z panów mistrzem w swojej profesji. Gratulacje dla Stanisława. Jesteś po prostu Wielki, a kolega po lewej jest niski. To towarzystwo sportowe co zostawiłeś w Ekonomiku, to nie ta klasa i nie ta półka. Ty jesteś extra klasa, a tamci przeważnie A, niektórzy okręgowa. Jeszcze wiele muszą się uczyć, a na naukę co niektórzy niewiele mają czasu, bo emerytura się zbliża.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.