Prokuratura zarzuca nieumyślne niedopełnienie obowiązków służbowych policjantowi, który pełnił służbę w dniu, kiedy Ireneusz F. targnął się na własne życie w areszcie garwolińskiej komendy.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku policjanci zatrzymali Ireneusza F., który miał trafić do więzienia. Mieszkaniec Pilawy miał do odbycia w więzieniu karę pozbawienia wolności. Najpierw trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych komendy przy Stacyjnej. Tam podjął próbę samobójczą. Prosto zza krat trafił do szpitala, gdzie w kilka dni później zmarł. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

W pierwszych dniach po śmierci działacza partii Kukiz ’15, prokuratura wszczęła śledztwo. Pierwszy wątek dotyczył doprowadzenia Ireneusza F. namową do targnięcia się na własne życie. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek, dotychczasowe ustalenia nie wskazują, że do próby samobójczej 36-latka miało dojść przy udziale osób trzecich.

Drugi wątek badany przez śledczych to niedopełnienie obowiązków przez policjantów. - W ramach śledztwa przedstawiono zarzut funkcjonariuszowi Policji pełniącemu w dniu 15 listopada 2016 r. w KPP w Garwolinie dyżur, popełnienia występku polegającego na nieumyślnym niedopełnieniu  obowiązków służbowych, w efekcie czego osadzony w celi mieszkalnej Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych tamtejszej KPP targnął się na własne życie – wyjaśnia rzecznik.  Jak dodaje, policjant między 6.17 a 6.54 nie obserwował z należytą starannością celi, w której przebywał Ireneusz F.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

+2 #4 cpunDEK 2017-10-06 15:29
Ć pun się powiesił policjant odpowie.
Cytować
+8 #3 artegon 2017-10-05 22:04
Drugi wątek badany przez śledczych to niedopełnienie obowiązków przez policjantów.

To czemu jednemu postawiono zarzuty ? i to z 231 par 3 . Karalność z tego art i par właściwie nie istnieje bo o tym czy wyrządzono istotną szkodę zadecyduje ...prokurator . Nawet bywały szkody po 100tyś i procek stwierdzał ,,w przedmiotowym postępowaniu istotnej szkody nie stwierdzono '' .
To są gotowce zapisane w pamięci komputerów i nikt nie będzie się wysilał na pisanie czegokolwiek . Ludzie gdzie żyć przyszło ?
Cytować
+7 #2 wyrokegon 2017-10-05 21:59
a kto wydał wyrok i kto sporządził wniosek do sądu ? w gównianej sprawie zresztą . No ,kto ? To nie przyczyniło się do tego czynu przez zatrzymanego ? Był celowo o drobiazgi czepiany ? Szkoda tylko że zanim to zrobił nie zaprowadził porządku i nie zabrał kilku ze sobą .
Cytować
+8 #1 dlaczego tylko jeden policjant usłyszał zarzutxyz 2017-10-05 20:14
dlaczego tylko jednemu policjantowi przedstawiono zarzut
???
przecież na dyżurce jest ich dwóch
!!!
nawet w artykule jest wers: "Drugi wątek badany przez śledczych to niedopełnienie obowiązków przez policjantów."
???
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.