Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 18 wrzesień 2017, 09:56 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronikapożar

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 10 września.

Zdarzenia drogowe na krajowej „17” w Trąbkach

4 września. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Trąbkach, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Scania z naczepą oraz trzy samochody osobowe: Renault Clio, Mercedes i Audi A4. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z uczestników zdarzenia. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Podczas działań ruch na przedmiotowym odcinku drogi krajowej nr 17 był całkowicie wstrzymany, a Policja wyznaczyła objazdy. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

Zdarzenie drogowe na ul. Trakt Lwowski

5 września. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie, gdzie samochód osobowy Volkswagen Sharan zjechał z drogi i uderzył w bariery ochronne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej

6 września. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Opel Corsa. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz zakręceniu zaworu butli LPG w pojazdach. W akcji trwającej blisko pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Żelechowie

6 września. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinny w Żelechowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest jedno z pomieszczeń. Działania straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Hucie Garwolińskiej

10 września. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Hucie Garwolińskiej, gdzie samochód osobowy Fiat Uno zjechał z jezdni i zatrzymał się w rowie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy w transporcie kierowcy do karetki pogotowia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.