czan ad block test

8 września: Pamiętamy!

Opublikowano: 06 wrzesień 2017, 08:39 Kategoria Aktualności
bombardowanie Garwolina

W piątek, 8 września, przypada 78. rocznica bombardowania Garwolina. Jak co roku odbędą się uroczystości, które symbolizują pamięć o mieszkańcach naszego miasta, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

8 września, przez cały dzień, na Skwerze Solidarności będzie można oglądać wystawę fotografii Garwolina zniszczonego nie tylko w czasie bombardowania w 1939 roku, ale także w późniejszych latach II wojny światowej. Około godziny 19:30 na skwerze rozpocznie się część wspomnieniowa obchodów – będzie prezentacja filmu z okresu okupacji niemieckiej, zdjęć oraz występ Garwolińskiego Sekstetu Kameralnego.

Spotkanie to poprzedzi o godzinie 18:00 msza święta w garwolińskiej kolegiacie oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Polskim Kobietom w służbie wojskowej i cywilnej”.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, portal Garwolin.org, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

jd

Komentarze  

+2 #4 kto to zrobi?bogna 2017-09-10 14:20
Cytuję jan:
Może miasto wyliczy jakie będą koszty reparacji wojennych za zniszczony Garwolin?

A kto to ma zrobić ?Oni nawet nie potrafią dobrze napisać wniosku na dotacje z Unii Europejskiej. wszystkie inwestycje prawie to zaciąganie na długie lata kredytów
Cytować
+4 #3 SPRZENIEWIERZEN IESkona 2017-09-09 14:50
Jeszcze nie tak dawno pan Mączka "tepym toporem"walczył wraz ze stowarzyszeniam i o taka Tablice na cokole przy WKU, niestety prezes AK "szwagier"posta wił Mu kontre. Wiec pan Maczka skumał sie z włodarzami Garwolina za co został chyba usunięty ze stowarzyszeń.Te raz gra jak mu karzą w Radzie Miasta towarzysze.
Cytować
+2 #2 PowstanieEew 2017-09-06 17:51
Mam nadzieję na równie piękne wystąpienie jak z okazji rocznicy powstania
Cytować
+8 #1 rjan 2017-09-06 09:34
Może miasto wyliczy jakie będą koszty reparacji wojennych za zniszczony Garwolin?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.