Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 28 sierpień 2017, 09:09 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronikapożar

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 21 do 27 sierpnia.

Zdarzenia drogowe w Mierżączce
21 sierpnia. Po północy w Mierżączce samochód dostawczy Mercedes Sprinter uderzył w betonowe bariery oddzielające pasy ruchu na modernizowanej drodze krajowej nr 17, a na przeciwnym pasie ruchu o przesuniętą barierę otarł się samochód marki Jeep. Podróżujący pojazdami nie odnieśli obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

23 sierpnia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Volkswagen T4 i Mercedes. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenia drogowe w Mierżączce

23 sierpnia. Po godz. 1 w Mierżączce samochód osobowy Mitsubishi Eclipse uderzył w betonowe bariery oddzielające pasy ruchu na modernizowanej drodze krajowej nr 17. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego i zakręceniu zaworu LPG w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenia drogowe z udziałem autobusu na krajowej „17” w Mierżączce

23 sierpnia. Przed godz. 22 w Mierżączce autobus marki Van Hool przewożący pięćdziesięciu siedmiu pasażerów narodowości ukraińskiej uderzył w betonowe bariery oddzielające pasy ruchu, na modernizowanej drodze krajowej nr 17 i zatrzymał się w rowie. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz pomogli przy ewakuacji osób z pojazdu. Po przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego żadna z osób nie została przewieziona do szpitala. Strażacy sprawili namiot pneumatyczny, gdzie podróżujący autobusem przebywali do czasu przybycia autobusu zastępczego, którym zostali przewiezieni Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem. Podczas działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Trojanowie

24 sierpnia. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trojanowie, gdzie samochód ciężarowy Volvo z naczepą zjechał z drogi i znalazł się w rowie w pozycji na boku. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały wypompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika oraz sorpcji plamy oleju napędowego z jezdni. W akcji trwającej ponad sześć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Trojanowie

24 sierpnia. Po godz. 17 w Trojanowie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą i samochodu osobowego Ford Mondeo. Pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy Forda udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli zasilanie elektrycznego oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Potasznikach

24 sierpnia. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na objeździe modernizowanej drogi krajowej nr 17, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Fiat Panda i BMW. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ prądu z akumulatorów oraz podali prąd piany ciężkiej do komory silnika w obydwu pojazdach W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie

27 sierpnia. Po północy na ul. Kościuszki w Garwolinie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych: Audi A3 i Renault Clio. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.