Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wydane przez wojewodę mazowieckiego pozwala rozpocząć prace na kolejnym odcinku S17, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. Decyzja umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej.

Rygor natychmiastowej wykonalności pozwoli przekazać placu budowy wykonawcy i rozpocząć prace na odcinku o długości ok. 13 km. Uzyskana decyzja wskazuje nie tylko teren, na którym będą zrealizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej. Stwierdza również przejęcie z mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Decyzja obejmie swoim zakresem nie tylko teren pod samą drogę, ale również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne czy też tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji.

Wydanie decyzji ZRID umożliwi biegłym pracującym na zlecenie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego rozpoczęcie procesu szacowania wartości nieruchomości przejętych pod budowę drogi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, po wydaniu przez wojewodę mazowieckiego decyzji o ustaleniu odszkodowania, będzie wypłaca należne kwoty.

Na decyzje ZRID czekają jeszcze dwa z siedmiu odcinków realizacyjnych na jakie podzielono budowę ponad 95-kilometrowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód. Na czterech z nich, o łącznej długości blisko 60 km, od Garwolina do węzła Kurów Zachód trwają już prace. Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozpatruje wnioski o wydanie ZRID dla odcinków od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz dla samej obwodnicy Kołbieli.

GDDKiA

Komentarze  

-3 #4 Napewno.. ?calltogood 2017-08-10 11:46
Cytuję Stefania:
Tam gdzie ma być droga jest moja działka. Dopóki ja żyje i moje dzieci i wnuki nic tam nie pozwolę wybudować. Dalej chamy warszawskie będą stać w korkach na rondzie

Mam Chorą córeczkę i już nie mogę się doczekać nowej drogi gdyż ułatwi nam dojazd do szpitali w warszawie.. Życzę pani zdrowia i rodzinie z drogi korzysta cała Polska.
Cytować
+11 #3 prostaczkaluki 2017-08-04 15:18
i właśnie przez takie zaściankowe buractwo w tym kraju jest zawsze pod górę !! na szczęście jest prawomocny nakaz zajęcia gruntu więc co najwyżej szanowna pani zapłaci srogą karę finansową i skończy swoje żałosne wygłupy !!!
Cytować
+13 #2 hehehhehehe 2017-08-04 13:43
już to widzę, a w sumie dla zasady powinni ominąć tą działkę i niech sobie będzie bez wjazdy i wyjazdu na drogę
Cytować
-16 #1 RękawekStefania 2017-08-03 19:48
Tam gdzie ma być droga jest moja działka. Dopóki ja żyje i moje dzieci i wnuki nic tam nie pozwolę wybudować. Dalej chamy warszawskie będą stać w korkach na rondzie
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.