Rozesłanie na Obozy Skautów Europy

Opublikowano: 27 czerwiec 2017, 12:44 Kategoria Aktualności
skauci europyłaskarzew

W sobotę 24 czerwca w Łaskarzewie odbyło się Rozesłanie na Obozy środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy.

Wydarzenie przebiegło w harcerskim stylu – rozpoczęło się grą dla harcerzy z drużyn z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa oraz zbiórką dla wilczków z Pilawy i Łaskarzewa, punkt centralny stanowiła Msza Święta, a zakończył je Apel Rozesłania.

W części przed mszą, harcerze wczuli się w rolę żołnierzy I wojny światowej, doświadczając ich rozterek, problemów i przygód. Zwycięzcą tej gry został zastęp Lis z 1. Drużyny Łaskarzewskiej bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wilczki z Pilawy gotowali obiad, po czym wraz z wilczkami z Łaskarzewa przeżyli serię gier i zabaw.

Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Mariusz Szyszko, ks. Adam Woźniak, duszpasterz środowiska łaskarzewskiego Skautów Europy, wygłosił homilię, podczas której między innymi zachęcał do tego, aby letnie obozy i wędrówki przeżywać razem z Panem Bogiem, jadąc na nie w stanie łaski uświęcającej.

Na Apelu hufcowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy hm. Emil Piotr Zawadka HR oraz hufcowa 2. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego phm. Magdalena Żochowska HR przeczytali rozkaz, w którego treści znalazły się słowa podzięki za rok wilczkowych i harcerskich przygód oraz zachęty do owocnego przeżywania czasu obozów letnich. Na zakończenie  skauci oraz rodzice środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy wznieśli okrzyk „Ad Mariam Europa!”

Dla szefów 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy dopełnieniem rozesłania była nocna Rada Hufca, w czasie której podsumowali rok jego pracy.

Krzysztof Olaf Żochowski HO

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.