czan ad block test

S17 do Kołbieli z poślizgiem?

Opublikowano: 15 marzec 2017, 07:51 Kategoria Aktualności
s17

Opóźnia się wydanie decyzji środowiskowej na budowę trasy S17 od Garwolina do Kołbieli. Przyczyna to braki w dokumentacji wykonawcy inwestycji.

Przypomnijmy, że budowa S17 od Garwolina w stronę Warszawy została podzielona na trzy odcinki. Opóźnienia w wydaniu niezbędnej dokumentacji wystąpiły w przypadku 13-kilometrów od Garwolina do Kołbieli.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie, informuje, że uzgodnienia warunków środowiskowych nie zostaną wydane w planowym terminie. „Przyczyną zwłoki jest oczekiwanie RDOŚ na uzupełnienie przez inwestora raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko”  - czytamy w obwieszczeniu. RDOŚ wyznaczył inwestorowi nowy termin na uzupełnienie dokumentacji. To 30 czerwca br.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl, Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału GDDKiA, przyznaje, że ponowna ocena środowiskowa dla tego odcinka to standardowa procedura. Kluczowy dokument niezbędny do rozpoczęcia prac (ZRiD) ma zostać wydany dla tego odcinka w maju br.

Firma Budimex zaprojektuje i wybuduje 13-kilometrowwy odcinek S17 od Garwolina do Kołbieli za 290 mln zł. Termin zakończenia prac mija jesienią 2019 roku.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

+3 #2 aaaaaa 2017-03-16 00:44
i znowu te pie,dolce z ekologii... kto im placi za swoje paranoje?? czy w Pl nie moze byc normalnie jak np w Niemczech czy FR>?? mowie o drogach tylko i wylacznie
Cytować
0 #1 opóźnieniakierowca 2017-03-15 10:36
Tym akurat odcinkiem to i tak szybko się jedzie. Bardziej martwi opóźnienie obwodnicy Kołbieli.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.