Droga z Górzna do Żelechowa będzie remontowana

Opublikowano: 10 marzec 2017, 07:09 Kategoria Aktualności

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wojewoda Zdzisław Sipiera oficjalnie przekazał promesę dla powiatu garwolińskiego. Odebrał ją starosta Marek Chciałowski. Powiat otrzymał dofinansowanie na remont drogi powiatowej nr 1328W Garwolin – Reducin – Górzno – Samorządki – Żelechów na odcinku o długości prawie czterech kilometrów.

O remont tej drogi zabiegano już od dawna. Otrzymane dofinansowanie w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych to kwota 1 mln 450 tys. zł. Na przełomie października i listopada ubiegłego roku został złożony wniosek, który komisja weryfikacyjna pozytywnie rozpatrzyła. Wiadomość o tym dotarła do Garwolina pod koniec lutego.

Samorząd Powiatu Garwolińskiego nie czekał na oficjalne przekazanie promesy, ale od razu przystąpił do działania. 3 marca ogłoszono przetarg na remont prawie 4 km. odcinka drogi powiatowej. Jak zaznacza starosta, remont powinien zostać zakończony jeszcze w sierpniu.

Co będzie obejmował remont? Przede wszystkim położenie dwuwarstwowego dywanu asfaltowego, wykonane zostaną utwardzone z kruszywa pobocza, rowy oraz istniejące zjazdy gospodarcze. Przywoływany odcinek drogi ma szerokość ok. 5,5 m, stąd nie jest konieczne jego poszerzanie. Jak mówi starosta, jeżeli tylko okaże się, że w wyniku wykonania zaplanowanych działań pozostaną wolne środki, wtedy samorząd powiatu będzie starał się o poszerzenie działań remontowych na tym odcinku. Jest to jednak uzależnione od zgody wojewody.

W środę w Warszawie Wojewoda wręczył Promesy siedmiu samorządom, w tym, aż dwóm samorządom z terenu powiatu garwolińskiego. Promesę, obok starosty Marka Chciałowskiego, odebrał także wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra. Otrzymane dofinansowanie to kwota ok. 550 tys. zł.

garwolin-starostwo.pl/opr. łk

Komentarze  

0 #2 ttdo tomtom 2017-03-13 20:16
każda gmina ma takie potrzeby, dlatego na górze dzielą kasę po kawałku i po kawałku robią
Cytować
0 #1 4km?tomtom 2017-03-12 21:47
Szkoda że tylko 4km, bo remontu wymaga cały odcinek z Żelechowa do Górzna, a nie tylko do Samorządek. Stan tej drogi jest katastrofalny, a jest to najczęściej uczęszczana droga między Garwolinem a Żelechowem. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się zrobić więcej.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.